Publicat 06 Feb 2019 | Reactualizat 18 Feb 2019 | Expiră 08 Mar 2019

LOGISTICIAN GESTIUNE FLUX

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în Administrativ / Logistica, Tipografii / Edituri

Candidatul ideal

Candidatul cautat este o persoana dinamica, optimista, capabila sa lucreze in echipa si in conditii de stres, atenta, corecta, rezistenta la stres, cu atentie distributiva si care sa aiba:

- Minim 2 ani experienta in munca si cel putin 1 an in logistica, posesor categoria B;
- Disponibilitate la program prelungit si la lucru in schimburi;
- Cunostinte PC – medii (word, excel);
- Abilitatile analitice prezinta un avantaj.

Descrierea jobului

- Mentinerea evidentei tirajelor preluate de la tipografii;
- Indeplinirea de operatiuni de cartare, sortare, coletare, distributie, transport;
- Predarea publicatiilor (reviste si ziare) catre clienti, predarea coletelor catre transportatori, incasari de bani pe baza de chitanta;
- Predarea coletelor cu publicatii catre transportatori, in baza documentelor de predare-primire si asigurarea preluarea integrale a marfii de catre acestia;
- Anuntarea catre superiorul ierarhic a oricaror anomalii in procesul de predare-primire;
- Verificarea corectitudinii centralizatoarelor pentru publicatiile distribuite si inchiderea tirajelor acestora;
- Analiza stocurilor din depozit pe baza unor indicatori si stabilirea cantitatii pentru aviz;
- Verificarea marfurilor eliberate de depozit pentru livrare;
- Investigarea cauzelor lipsei produselor din stocuri;

Ringier is a multinational integrated media company. Founded in 1833, Ringier is carrying print, broadcast, radio, online and mobile media brands, and is a successful player in the printing, entertainment and internet business. Ringier is a Swiss family-company with headquarters in Zurich. Ringier este o companie media multinationala. Fondata in 1833, Ringier are ca obiect de activitate branduri media in domeniile print, radio, online, TV, terminale mobile. Ringier este o afacere Elvetiana de familie cu sediul general in Zurich.

LOGISTICIAN GESTIUNE FLUX  -  RINGIER ROMANIA