Publicat 10 Ian 2017 | Reactualizat 07 Feb 2017 | Expiră 11 Feb 2017

Logistician gestiune flux Mioveni

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent studii superioare tehnice / economice;
- Competente lingvistice: Engleza si / sau Franceza; Rusa- nivel avansat;
- Experienta / cunoasterea mediului industrial / cunostintele din domeniul logistic;
- Bune competente in utilizarea instrumentelor informatice MS Office;
- Capacitate de analiza si sinteza, seriozitate, rigoare, implicare si initiativa;
- Capacitate de lucru in echipa si in transvers.;
- Foarte bune abilitati de comunicare interpersonala.

Descrierea jobului

- Asigura, gestioneaza si fiabilizeaza aprovizionarea comenzilor Client din punct de vedere cantitate si respectare termene, conform obiectivelor stabilite;
- Este interlocutorul in relatia cu furnizorii, asigurand derularea eficienta a fluxului logistic de aprovizionare piese.
- Stabileste ordinea de tratare a cererilor Clientilor in functie de prioritati (urgente, piese critice, proiecte), cauta solutii de rezolvare a problemelor si asigura punerea lor in aplicare;
- Planifica si coordoneaza actiunile necesare corectarii ecarturilor cu scopul de a atinge obiectivele stabilite;
- Valorifica, dezvolta si capitalizeaza oportunitatile aparute in procesul de gestionare a comenzilor Client.

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

Expirat
Logistician gestiune flux Mioveni  -  Grup Renault Romania