de ani Fără Frică...

Publicat 19 Nov 2019 | Reactualizat 10 Dec 2019 | Expiră 19 Dec 2019

Logistic Manager

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în Achizitii, Administrativ / Logistica, Constructii / Instalatii

Candidatul ideal

- Experienta anterioara de lucru in domeniul logisticii, minim 3-5 ani;
- Studii universitare;
- Cunostinte solide de MS office ( Excell);
- Limba Engleza nivel avansat;
- Competenţă managerială, experiență de minim 3-5 ani în coordonarea unei echipe;
- Spirit analitic dezvoltat, atenţie la detalii;
- Foarte bune abilităţi de organizare şi planificare;
- Foarte bune abilităţi de comunicare şi lucru în echipă;
- Proactivitate si orientare spre rezultat;
- Gândire de ansamblu;
- Capacitate de decizie și asumarea responsabilității;
- Perseverență, flexibilitate;
- Iniţiativă, dinamism;
- Abilități de negociere și gestionare a conflictelor;
- Abilitatea de a lua decizii în situații limită / lucru în condiții de stress.

Descrierea jobului

• Stabileste obiectivele departamentului de logistica in linie cu obiectivele companiei si cerintele clientului;
• Realizeaza defalcarea obiectivelor de departament pana la nivel individual;
• Urmareste permanent viteza de rotatie a stocurilor pe loturi si gradul de ocupare al depozitelor si propune masuri de imbunatatire a acestora;
• Are o preocupare permanenta de optimizare a spatiilor de depozitare si reducere a cheltuielilor;
• Raspunde de corectitudinea stocurilor si a evidentelor, conform procedurilor;
• Verifica si aproba facturile pentru serviciile externalizate si urmareste incadrarea in bugetele stabilite;
• Defineste procesele logistice din companie in vederea imbunatatirii calitatii serviciilor si a cresterii eficientei;
• Responsabil pentru definirea, implementarea, coordonarea si controlul proiectelor de imbunatatire a activitatilor din cadrul departamentului de Logistica cu impact asupra profitabilitatii companiei (proiectele de imbunatatire)

Societatea NICOLEMN ART SRL este persoana juridica romana, constituita in forma societatii cu raspundere limitata, principalul domeniu de activitate fiind comertul international cu ridicata al materialului lemnos. De la data inceperii activitatii societatea a desfasurat activitate de comert cu material lemnos cu Europa de Vest, cat si cu Coreea, India, Pakistan, Sudan, Emiratele Arabe Unite, Arabia Saudita, China, Senegal, Kuweit . Pentru o activitate mai eficienta firma dispune si de agenti comerciali locali in Corea, China, Sudan.

Logistic Manager  -  NicoLemn Art Srl

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles