LIVRATOR TAZZ BY EMAG

Ale Bau Lemn S.R.L. - 100 poziții
Oraș de lucru
Nivel carieră
Studii
Salariu 2000 - 10000 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Capacitatea de a invata rapid, dorinta de a te dezvolta profesional;

- Bune abilitati de comunicare si organizare a timpului de lucru;

- Capacitatea de a se adapta uşor, spirit de echipa, punctualitate;

- Orientat spre atingerea rezultatelor;

- Autoturism , Bicicleta, Scuter, Trotineta, pe care sa fie dispus sa il utilizeze pentru realizarea livrarilor;

- Tinuta fizica ingrijita si limbaj corespunzatoare jobului
Descrierea jobului
Denumirea compartimentului: distributie Food
Denumirea postului: Vanzator la domiciliu pe baza de comanda

Responsabilitati:
- Raspunde de integritatea marfurilor preluate din firma pana la livrare, cat si de marfurile preluate de la furnizori pana la sediul firmei;
- Respecta secretul de serviciu, Normele de Protectia Muncii , Prevenirea si Stingerea Incendiilor, Regulamentul de Ordine Interioara si Procedurile Interne.
- Raspunde altor sarcini stabilite de seful ierarhic direct si care au legatura directa cu obiectivul postului ocupat.
- Cunoasterea si respectarea in principal a urmatoarelor acte normative:
- Legea 22/1969 privind angajarea gestionarilor, constituirea de garantii si raspunderea in legatura cu gestionarea bunurilor;
- Regulamentul privind circulatia pe drumurile publice;
- Proceduri de lucru pe linie auto valabile in cadrul firmei.

Atrbutii principale si sarcini specifice:
- Desfasoara intreaga activitate in conformitate cu principiile stabilite de firma in domeniul calitatii :
respectarea graficului de livrare;
fara reclamatii in livrare;
fara pagube materiale si accidente;
- Transporta marfa in baza documentelor insotitoare (bon comanda, factura fiscala, aviz – dupa caz);
- Livreaza comenzile conform programului de distributie;
- Preia comenzile din depozit pe baza de semnatura;
- Livreaza comenzile clientilor conform adresei de livrare inscrisa la datele privind cumparatorul sau la adresele stabilite de catre agentii de vanzari.
- Nu pleaca in trafic fara sa detina asupra sa urmatoarele documente:
Permis de conducere;
Certificat de inmatriculare;
Act de identitate;
R.C.A. (asigurare raspundere civila auto);
Ordin de deplasare semnat si stampilat (cand este cazul);
- Efectueaza incasarile dupa programul de incasari si depune banii la casieria societatii in termenele stabilite, avand obligatia sa astepte avizarea chitantierului si a chitantei.
- Evidentiaza in scris pe verso-ul procesului verbal de predare-primire actele pe care le preia;
- Incarca/descarca marfa in/din autoutilitara aflata in dotare;
- Mentine in mod obligatoriu aspectul ingrijit al autoutilitarei, atat exterior cat si interior;
- Participa la receptia marfurilor luand la cunostinta neconcordantele dintre facturi si marfa, semnand procesul verbal de constatare diferente;
- La aparitia unui client nou cere imediat detalii despre locul unde trebuie livrata comanda si totodata verifica corectitudinea adresei de livrare inscrisa pe factura;
- La livrarea coletelor prin intermediar anunta telefonic persoana inscrisa pe eticheta care cuprinde adresa de livrare, comunicandu-i numarul de inmatriculare al autovehiculului intermediarului, ora de plecare / sosire destinatie, numarul de colete aferent adresei respective;
- Respecta procedurile auto de exploatare, procedurile de intretinere si verificare autovehicule valabile in firma;

Societatea partener Tazz by Emag cautam colaboratori pentru delivery cu program full time sau part time, cu mijloc de deplasare propriu (autoturism, motocicleta, scuter, trotineta, bicicleta).

-colaborator TAZZ by EMAG : ofera plata per ridicare / livrare + km efectuat + multiplicator de ora, după cum urmează :

- 3 lei ridicarea + 2 lei livrarea + 1.5 lei per km X multiplicator sau indicativ de ora (indicativul de ora poate varia de la 1x la 2.5x).

-Suntem deschisi in a colabora si cu persoane care detin PFA sau SRL.

-Venituri competitive, variabile in functie de numarul de ore lucrate si KM efectuati

-Training si Asistenta 7 zile din 7

-Program dinamic, dupa propria disponibilitate a fiecarui colaborator

-Plata salariala saptamanala

-Contract individual de munca in functie de necesitatile dvs

-Ne dorim o relatie transparenta si de lunga durata cu colaboratorii nostri

-Despre noi : Companie cu flota proprie in ascensiune, partener direct TAZZ By Emag. Depunem toate diligentele sa dezvoltam propria flota de Food Delivery si sa fim competitivi intr-o piata cu o dinamica in permanenta schimbare.
Publicat 12 mai 2022 Reactualizat 19 mai 2022 Expiră 11 iun. 2022