Line Runner Logistica

MIELE TEHNICA SRL - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii medii;
  • Experiență de lucru în domeniul: manipulare, gestiune, logistică;
  • Integritate;
  • Abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • Atenție la detalii.

Descrierea jobului

  • Alimentează modulele de producție cu materii prime, conform logicii de alimentare stabilite;
  • Efectuează transferul fizic al materialelor din diverse locații de înmagazinare către aria de producție și în interiorul acesteia, al produselor finite din aria de producție către depozit și al deșeurilor în zona rampei, folosind echipamentele din dotare (transpaleta electrică, manuală, cărucior cu rotile);
  • Alimentează modulele de producție cu PCBA-uri și colectează magaziile goale;
  • Colectează cutiile goale de pe liniile de producție și le transportă în depozit;
  • Alimentează zona Big logistic;
  • Ajută la încărcarea deșeurilor;
  • Participă la schimbarea set-up-ului de LSR.

Descrierea companiei

Miele - Premium brand de peste 120 de ani.

Miele este prezentă în Brașov din anul 2009 cu o fabrică de producție ce asigură grupului necesarul de componente electronice şi subansambluri pentru unităţile de control ale aparatelor electrocasnice inteligente și cu un departament de Dezvoltare Software si Hardware în cadrul căruia sunt realizate programe software pentru o gamă variată de electrocasnice și produse profesionale Miele.

Filozofia noastră “Immer besser - Întotdeauna mai bine”, ne determină să continuăm să dezvoltăm și să realizăm produse de înaltă calitate. “Noi la Miele ne dezvoltăm pentru a avea o experiență premium”– aceasta este viziunea noastră în Brașov, viziune care ne călăuzește în activitatea zilnică.

Brandul premium Miele s-a consolidat pe încredere și respect, valori care ne recomandă drept un angajator dorit și în România.
Publicat 18 mai 2022 Reactualizat 17 iun. 2022 Expiră 17 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos