Publicat 17 Oct 2019 | Reactualizat 14 Nov 2019 | Expiră 17 Nov 2019

LIFE UNDERWRITER & BUSINESS ANALYST

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare;
- Experienta minim 3-5 in subscriere asigurari de viata si sanatate;
- Engleza avansat;
- Microsoft Office: word, excel avansat;
- Orientare spre performanta excelenta;
- Asumarea responsabilitatii;
- Proactivitate;
- Flexibilitate si adaptare la schimbare;
- Spirit de echipa;
- Relationare bazata pe empatie, incredere si respect;
- Creativitate;
- Deschidere catre inovatie si diversitate;
- Eficienta si organizare;
- Capacitate de analiza si sinteza.

Descrierea jobului

- Efectueaza procesul de subscriere al cererilor de asigurare de viata si de sanatate in conformitate cu procedurile in vigoare in termen de maxim 1 zi lucratoare de la data la care toate informatiile necesare evaluarii au fost furnizate; exceptie fac cererile la care se asteapta raspunsul Reasiguratorului sau cele la care s-au cerut documente suplimentare;
- Participa la imbunatatirea produselor de asigurare de viata si sanatate;
- Mentine corespondenta cu agentii, brokerii si clientii in vederea finalizarii procesului de subscriere aferent asigurarilor de viata si sanatate si a termenilor de emitere a politelor de asigurare;
- Mentine corespondenta cu Reasiguratorul referitor la activitatea de ofertare si subscriere asigurari de viata si sanatate corporate, inclusiv transmite fisiere si date statistice in conformitate cu procedurile interne;
- Alcatuieste diferite rapoarte legate de activitatea Departamentului de Asigurari de Viata, Sanatate si EB si efecteaza analize de business;
- Inregistreaza si arhiveaza documentele in conformitate cu procedurile interne;
- Mentine corespondenta cu clinicile colaboratoare, imbunatateste reteaua de colaboratori medicali si efectueaza programarile clientilor la analize medicale;
- Este responsabil de procesele din cadrul produsului Medihelp International Plans.

Ai aplicat
Expirat
LIFE UNDERWRITER & BUSINESS ANALYST  -  S.C. Generali Romania Asigurare Reasigurare S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles