Publicat 28 Nov 2017 | Reactualizat 26 Dec 2017 | Expiră 29 Dec 2017

Lector Cambridge

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Sa-i placa activitatile cu copiii
- Cinstit, corect, organizat
- Abilitati de predare, modul psihopedagocic SI/SAU experienta in predare
- Cunoasterea limbii engleze
- Disponibilitate de invatare a unor abordari si reguli noi, specifice activitatii Centrului
- Abilitati medii de folosire IT - Word, Excel, E-mail, Facebook,
- Personalitate deschisa si comunicativa

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
- Predarea in scoli partenere si in centre proprii a cursurilor de limba engleza Cambridge
- Atributii de incasare a taxei de curs
- Reprezentarea Centrului Cambridge
- Sa urmeze cu strictete regulile interne de operare ale Centrului Cambridge

BENEFICII:
- Salariu motivant, program flexibil
- Satisfactie profesionala
- Formare pentru o cariera Europeana

CAMBRIDGE CENTRE ofera cursuri de limba engleza pentru obtinerea: Atestatelor Cambridge (YLE Starters, YLE Movers, YLE Flyers, KET, PET, FCE, CAE, CPE); IELTS; TOEFL. Este Centru de testare Cambridge. Ofera consultanta psiho-pedagogica si financiara gratuita pentru Studii Universitare in Marea Britanie. Cambridge Centre/Centrul Cambridge este un proiect al Asociatiei pentru Integrare Europeana REPERE.

REPERE este o organizatie non-profit, non-guvernamentala, romaneasca, cu sediul central in Bucuresti. Scopul nostru este de a promova Integrarea Europeana in randul cetatenilor romani prin domeniile: tineret, formare profesionala, egalitate de sanse, cetatenie si implicare civica, servicii sociale, perfectionare in domeniul limbilor straine, protectia mediului, antreprenoriat pentru femei. Asociatia a fost infiintata la 12 martie 2002.

CENTRUL CAMBRIDGE este formator autorizat de Cambridge ESOL Examinations pentru pregatire in scopul obtinerii certificatelor Cambridge™.

Oferim:
•Cursuri de limba engleza pentru obtinerea Certificatului International Cambridge First Examination (FCE) -> cursuri pentru tineri si adulti.
•Cursuri de limba engleza pentru obtinerea Certificatului International Cambridge Advanced Examination (CAE) -> cursuri pentru tineri si adulti.
•Cursuri de limba engleza pentru obtinerea International English Language Testing System (IELTS) -> cursuri pentru tineri si adulti.
• Cursuri de limba engleza cu obtinerea Certificatului Profesional de Comunicare în Limba Engleza la nivel intermediar -> cursuri pentru companii.
•Cursuri de limba engleza – Business pentru obtinerea Certificatelor BULATS -> cursuri pentru companii.
•Cursuri de limba engleza Military English cu obtinerea Certificatului Profesional de comunicare în limba engleza la nivel intermediar -> cursuri pentru armata.
•Cursuri de limba engleza pentru copii in scopul obtinerii Certificatelor Cambridge Junior YLE.

Expirat
Lector Cambridge  -  Cambridge Centre

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles