Learning & Development Specialist

FM ROMANIA SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

FM Logistic angajeaza Learning & Development Specialist.

Profilul potrivit pentru acest rol va intruni urmatoarele criterii:
  • experienta anterioara in zona de learning & development
  • experienta implementarii sau actualizarii unei proceduri
  • experienta in monitorizarea unor procese (de exemplu monitorizarea procesului de evaluare a performantei)
  • proactivitate
  • creativitate
  • abilitati tehnice (pasiune pentru aplicatii si instrumente de design training, monitorizare a evolutiei planului de training al unui angajat)
  • engleza nivel avansat

Descrierea jobului

  • Construirea si mentinerea relatiei cu managerii la toate nivelurile pentru a te asigura ca au o intelegere solida a tipurilor de training disponibile pe platforma FM University si ca acestea se aliniaza cererilor de dezvoltare ale echipelor si valorilor organizatiei
  • Promoveaza orice material nou de training sau existent, disponibil prin intermediul platformei FM University
  • Se implica direct in implementarea procesului de management al performantei pentru angajatii din departamentele de Suport - creeaza si lanseaza procesul in conformitate cu principiile FM Way
  • Monitorizarea finalizarii si eficientei procesului de management al performantei pentru angajatii din departamentul Operational/Depozit
  • Crearea unor rapoarte referitoare la cererea de training si dezvoltare si utilizarea lor si comunicarea lor în mod regulat catre companie, in vederea unei analize pe finalizare curs si eficienta
  • Prezentarea planurilor de formare si dezvoltare, impreună cu directorul HR si managerii directi, dupa incheierea evaluarii anuale a managementului performantei
  • Responsabil(a) de planificarea si gestionarea resurselor necesare pentru initiativele pe L&D
  • Monitorizarea procesului de onboarding, asigurandu-te ca se respecta toate etapele
  • Monitorizarea completarii si eficientei trainingurilor online si offline
  • Monitorizarea si actualizarea tuturor procedurilor de resurse umane si a catalogului intern de training

With more than 27 000 collaborators worldwide, FM LOGISTIC ensures the optimization of the global supply chain: warehousing (computerized inventory management, order processing etc), co-packing, food co-manufacturing and industrial manufacturing, transportation / distribution.

From production to consumption, responsiveness, flexibility, quality and safety make FM LOGISTIC a real creator of value added.

Publicat 24 nov. 2021 Reactualizat 24 dec. 2021 Expiră 24 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos