Lead Manager

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

De ce sa lucrati la Nexus Electronics?

Nexus Electronics dezvolta solutii software performante, care reusesc sa imbunatateasca semnificativ modul de lucru in companiile in care sunt implementate. Pentru a ne desfasura activitatea cat mai eficient, am organizat o echipa competitiva si dinamica, care va va ajuta sa va evoluati profesional si sa va descoperiti talentele sau abilitatile ascunse.
In plus, incercam sa cream o atmosfera cat mai antrenanta si distractiva si cautam sa integram oamenii cei mai potriviti culturii noastre organizationale.
Credem atat in dezvoltarea echipei cat si in cea individuala si gasim cea mai potrivita formula de work-life balance.

Cerinte:
  • implicat in dezvoltarea sa in cadrul companiei, curios si cu initiativa
  • deschis catre idei noi, aflandu-ne intr-un domeniu in plina dezvoltare
  • atitudine ambitioasa, energica si cu o atitudine pozitiva si creativa, capabil sa gestioneze situatiile neprevazute
  • cu o puternica dorinta de dezvoltare, atat pe plan profesional dar si personal
  • cu bune abilitati de negociere si persuasiune prin discutii libere si adaptate fiecarui tipar de colaborator sau potential client.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Preluarea lead-urilor din mediul online
  • Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei
  • Vei cauta solutii pentru reducerea si optimizarea costurilor
  • Dezvoltarea portofoliului de clienti alaturi de echipa Nexus
  • Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial si anual
  • Vei gestiona procesul de comunicare prin email si telefon cu potentiali Clienti
  • Vei gestiona si vei actualiza contul tau Zimplu CRM
  • Actualizarea bazei de date cu clientii si introducerea corecta a informatiilor in aplicatia CRM
  • Vei crea si vei gestiona propriul portofoliu de Clienti
  • Vei participa activ la intaniri business cu potentiali Clienti
  • Vei gestiona procesul de negociere si incheiere al contractelor
  • Mentinerea unei legaturi de suport si calitate cu clientii va fi un alt aspect important in misiunea ta la Nexus

Alege sa faci urmatorul pas cu noi, mai jos poti regasi motivele pentru care angajatii nostri iubesc Nexus!

  • Contract pe perioada nedeterminata
  • Programul de lucru: Luni – Joi, 08:00-17:00; Vineri, 08:00-16:00
  • Asigurare medicala
  • Contributie platita de Companie la pensia privata
  • Posibilitatea de dezvoltare si crestere in cadrul industriei tehnologice (IT)
  • Tichete de masa in format electronic
Publicat 10 nov. 2021 Reactualizat 10 dec. 2021 Expiră 10 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos