Publicat 27 Mar 2019 | Reactualizat 24 Apr 2019 | Expiră 27 Apr 2019

Lacatus Mecanic

45 posturi |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Caracteristici dorite

  • Nivel calificat. Capabil să îndeplinească cu succes toate cerințele postului în mod corespunzător.
  • Să posede deprinderi avansate și să aplice conceptele, practicile și procedurile specifice in domeniile enuntate
  • Să posede deprinderi solide dobândite prin instruiri, necesare la demontarea și montarea echipamentelor rotative complexe – montarea șuruburilor, montarea hidraulică a șuruburilor, lucrul cu flanșe, tubulatură de diametru redus, echipare de bază/ridicări, operator macara înaltă.
  • Bune deprinderi de mecanică/tehnică.
  • Bună capacitate de comunicare verbală.
  • Capacitate de gândire critică.
  • I se poate cere să îndeplinească sarcini cu termen foarte scurt și să respecte programul orar în medii dificile din punct de vedere operațional.
  • Trebuie să lucreze bine atât individual cât și în echipă.
  • Disponibilitate de a se deplasa și a fi departe de domiciliu pentru perioade lungi de timp.

Descrierea jobului

Descrierea postului
Responsabilitatea principală a Lacatusului Mecanic – specialist in domeniul turbinelor pe abur si gaze – este de a realiza în siguranță instalarea, întreținerea și repararea masinilor termice rotative folosite în domeniul generarii energiei. Acesta va lucra direct cu supervizorii , personalul EHS (mediu, siguranță și sănătate) și Departamentul Operațiuni, în vederea îndeplinirii acestor obiective.

Rolurile principale

  • Citirea desenelor si a documentației tehnice pentru a stabili procedurile de lucru corespunzătoare.
  • Instalarea utilajelor și echipamentelor conform planurilor de dispunere și altor desene din mediul industrial.
  • Demontarea și montarea utilajelor și echipamentelor utilizand scule manuale, electrice, pneumatice și hidraulice.
  • Executarea întreținerii și reparațiilor mecanice și electrice la sculele electrice, scule manuale și echipamente de instruire.
  • Manevrarea utilajelor și echipamentelor prin folosirea dispozitivelor de ridicare, macaralelor, palanelor.
  • Alinierea utilajelor și echipamentelor folosind dispozitive de ridicare, vincluri, micrometre, fire cu plumb, indicatoare cu cadran și/sau echipamente de aliniere cu laser.
  • Efectuarea operațiunilor de prelucrare și sudură pentru realizarea de diverse piese pentru echipamentele de instruire de laborator și atelier.
  • Efectuarea examinării materialelor și utilajelor utilizându-se instrumente de măsură de precizie, cum ar fi micrometrele, șublerele, raportoarele și cheile dinamometrice.
  • Este responsabil de expedierea și primirea tuturor pieselor importante pentru T&DC, plus toate operațiunile de expediere, recepție, inventariere și control al sculelor, echipamentelor și accesoriilor.
  • Stabilește specificațiile echipamentelor și întocmește liste de piese pentru achiziție constând din dispozitive mecanice, electrice și hidraulice necesare pentru finalizarea proiectelor repartizate.
  • Încărcarea, transportul și descărcarea materialelor, uneltelor, echipamentelor și accesoriilor.
  • Îndeplinirea altor sarcini repartizate.

Calificări/cerințe obligatorii
  • Se preferă absolvent de studii de specialitate sau postliceale în domeniul tehnic, specialist in turbine cu gaze.
  • Trebuie să posede o experiență de minim doi (2) ani în întreținerea, demontarea și instalarea de utilaje și echipamente de servicii industriale, inclusiv pompe, motoare, ventilatoare, generatoare și turbine.
  • Trebuie să posede experiență în realizarea de alinieri ale echipamentelor cu utilizarea laserului sau a metodelor tradiționale.
  • Trebuie să posede permis de conducere auto.
  • Sa vorbeasca limba engleza

FieldCore, o companie a grupului GE, este o companie nouă, independentă, de service industrial de teren, care furnizeaza cel mai înalt standard de excelență și capacități de service pentru GE și clienții săi. FieldCore înglobeaza expertiza în service de teren a personalului de la Granite Services și GE Power Services. Ghidată de valori precum securitatea in munca, calitatea și integritatea, FieldCore este constituită pentru a livra service de inalta calitate pentru clienții de pe piețele producerii de energie, petrol și gaze, centrale nucleare și eoliene. Pentru mai multe informații, consultați www.fieldcore.com

Ai aplicat
Expirat

Lacatus Mecanic  -  FIELDCORE SERVICE SOLUTIONS INTERNATIONAL LLC WILMINGTON SUCURSALA BUCURESTI

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles