LABORANT

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cautam Laborant pentru statia de tratare mecano-biologica din Ploiesti!
Locatie: CENTURA DE EST NR.115 PLOIESTI, jud. PRAHOVA!
  • Studii medii cu specializarea de laborant chimist/ absolvent studii superioare de specialitate profil chimie ( constituie avantaj certificat/diploma de absolvire curs laborant);
  • Experienta de laborator de cel putin 3 ani in activitati similare;
  • Operare PC: Excel, Word;
  • Abilitati de comunicare si munca in echipa;
  • Responsabilitate si atentie la detalii;
  • Capacitate de organizare si de solutionare a problemelor.

Descrierea jobului

Efectuează analize fizico-chimice pentru determinarea calitatii deseurilor, dupa graficul de analiza intern.

Principalele atributii:
  • Isi insuseste deprinderile de intrebuintare a aparaturilor, instalatiilor si substantelor de laborator;
  • Preleveaza probe si efectueaza analize, efectueaza determinari;
  • Calculeaza rezultatele, inregistreaza si interpreteaza rezultatele analizelor de laborator efectuate, intocmeste si supune aprobarii rapoarte de testare si verificare ale deseurilor;
  • Intretine în bune conditii ustensilele, materialele si aparatura din laborator, intretine si depoziteaza materialele si instrumentele pentru prelevare si analize, sterilizeaza materialele si instrumentele.
Publicat 5 iul. 2021 Reactualizat 2 aug. 2021 Expiră 4 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos