Publicat 04 Oct 2019 | Reactualizat 03 Nov 2019 | Expiră 04 Nov 2019

LABORANT

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii de specialitate : Studii in domeniul chimiei alimentare,de nivel mediu sau superior;
Experienta pe un post similar constituie avantaj;
Cunostinte privind analizele de microbiologie, fizico-chimice, specifice industriei alimentare;
Perfecţionări (specializări ): recomandabil specializări în cadrul IISPV Bucureşti ;
Cunoştinţe de operare/programare pe calculator (necesitate şi nivel ) : recomandabil cunoştinţe Word- şi Excel, nivel mediu ;
Cunoaşterea cadrului legal,
Respectarea principiilor de etică şi a regulilor de conduita;
Bune abilitati de organizare, atentie la detalii;
Atitudine proactiva in ceea ce priveste calitatea si procesul de imbunatatire continua;
Bune abilitati de comunicare;
Bune abilitati de lucru in echipa;
Persoana dinamica, riguroasa;
Integritate profesionala, responsabilitate;

Descrierea jobului

Receptioneaza in baza documentelor legale de achizitie reactivii utilizati in cadrul activitatii de laborator.
Examinează probele puse în lucru, stabileşte analizele care se efectuează şi interpretează rezultatele obţinute.
Completează fisele de lucru din cadrul laboratorului cu rezultatul examenelor de laborator, diagnostic, concluzii şi recomandari .
Depoziteaza in conditii corespunzatoare fisele tehnice.
Asigura prepararea solutiilor de lucru,pregatirea aparaturii si sticlariei necesare lucrului;
Evidentiaza operatiunile efectuate si utilizarea aparaturii in fisele si caietele de lucru si asigura si consemneaza evacuarea deseurilor chimice
Are responsabilitatea de a identifica neconformităţile sau abaterile de la sistemul calităţii sau de la procedurile de efectuare a analizelor;
Aduce imediat la cunoştinţa sefului ierarhic neconformităţile constatate;
Participă la instructajele de SSM si instruirile de personal asigurate de societate;
Se preocupă de buna funcţionare a aparaturii din dotare.
Este responsabil cu efectuarea si verificarea curateniei zilnice si urmarirea programului de dezinfectie cu mijloace proprii .
• Executarea analizelor (fizico chimice si de microbiologie) la materii prime si semifabricate;
• Executarea analizelor produselor din fluxul de fabricatie;
• Inregistrarea electronica a rezultatele obtinute la analizele efectuate;
• Efectuarea examinarilor specifice si intocmirea buletinelor de analiza;
• Evaluarea rezultatelor testelor;
• Eliberarea produselor in baza rezultatelor analizelor efectuate;

Descrierea companiei

Fabrica produse lactate

Expirat
LABORANT  -  SC Tatcom Invest Srl

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles