Laborant siloz cu responsabilitati gestiune

CONFIDENTIAL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Licenta de gradator;
  • Studii medii tehnice de specialitate;
  • Experienta in analize fizico chimice specifice receptiilor de cereale si oleaginoase;
  • Experienta in analize microbiologice este un plus;
  • Operare PC: Microsoft Office si softuri de Gestiune specific activitatii de siloz;
  • Abilitatea si experienta utilizatrii echipamentelor si softurilor din dotare;
  • Cunosterea produselor specific agriculturii(ingrasaminte, pesticide, seminte) este un plus ;
  • Permis categoria B este un plus ;

Descrierea jobului

  • Controleaza parametrii din procesul de igienizare si parametrii fizico – chimici pentru materia prima din silozuri;
  • Executa analize fizico chimice;
  • Controleaza aspectul exterior al produselor si calitatea acestora;
  • Sesizeaza operatorului de siloz neregulile aparute in modul de functionare a liniilor tehnologice;
  • Intocmeste documente de evidenta a receptiilor cantitatice/calitative a materiei prime;
  • Intocmeste avize de insotire a marfii pentru livrarea produselor din siloz;
  • Asigura evidenta stocurilor de materii prime si produse atat din siloz cat si din magazia de produse;
  • Cantareste mijloacele de transport si intocmeste documentele primare: tichet de cantar, fisa de magazine, certificate de calitate, aviz de expeditie, formular expeditie transport;
  • Verifica stocurile de marfa;
  • Dirijeaza fluxul de marfa catre buncarele de receptie in functie de compartimentarea stabila;
  • Asigura corectitudinea gestiunii stocurilor de cereale si magazia de inputuri pt agricultura ;

Beneficii:
  • Salariu competitiv;
  • Sporuri de weekend / sarbatori legale;
  • Ore suplimentare platite;
  • Tichete de masa 20 RON / zi lucrata;
  • Prime de sarbatori, prime la campania agricola;

Societate Agricola reprezentativa la nivel national cu operatiuni in sudul Romaniei, care opereaza peste 10.000 ha teren agricol.
Publicat 12 nov. 2021 Reactualizat 10 dec. 2021 Expiră 12 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos