Laborant industria alimentara

ION MOS SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Studii medii (studiile superioare in industria alimentara reprezinta un avantaj);
Cunostinte in analize fizico-chimice si senzoriale reprezinta un avantaj, dar sunt acceptati si candidatii care doresc calificare la locul de munca;
Persoana responsabila, atenta la detalii, organizata, capacitate de a lucra in echipa si de a urma instructiuni de lucru;
Cunostinte operare PC.

Descrierea jobului

Asigura efectuarea analizelor (senzoriale si fizico-chimice) stabilite in planul de esantionare si control pentru materii prime, semifabricate si produse finite, in conformitate cu metodele de analiza aprobate.
Inregistreaza, interpreteaza rezultatele analizelor, intocmeste si transmite in timp util rezultatele analizelor către persoanele/departamentele implicate.
Participa la verificarile periodice de produs finit (stoc existent in depozite si contraprobe reprezentative)
Asigura o buna exploatare si intretinere a aparaturii si echipamentelor de laborator si participa la efectuarea lucrarilor de verificare si calibrare a acestora.
Monitorizeaza si inregistreaza diferiti parametrii de proces tehnologic.
Pastreaza curatenia la locul de munca.

ION MOS este o companie de familie specializată în furnizarea de ingrediente pentru industria alimentară. Compania a fost înființată în 1992 în București, iar în prezent este activa în 20 de țări.
In Romania deținem trei fabrici pentru amestecuri uscate, una pentru lichide, un centru de aplicații pentru a susține activitatea de cercetare&dezvoltare, precum și un sistem logistic. Avem 130 de angajați și o cifră de afaceri anuală de 23 milioane euro.
Sediul nostru nostru este localizat in Comuna Chiajna, judet Ilfov.
Publicat 30 Mai 2022 Expiră 29 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.