Laborant / Chimist

VIAND JSC - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

• Minim absolvent de studii medii cu competente in efectuare analize de laborator din industria alimentara / productiei de furaje pentru animale, chimie, biochimie sau apropiat;
• Experienta pe un post similar constituie avantaj;
• Cunostinte privind analizele de fizico-chimice/mecanice, specifice in industria productiei de furaje pentru animale;
• Cunostinte operare PC;
• Bune abilitati de organizare, atentie la detalii;
• Atitudine proactiva in ceea ce priveste calitatea si procesul de imbunatatire continua;
• Bune abilitati de comunicare;
• Bune abilitati de lucru in echipa;
• Persoana dinamica, riguroasa;
• Integritate profesionala, responsabilitate.

Descrierea jobului

Responsabilitatile principale sunt:
• Executarea analizelor la materii prime si fabricate;
• Executarea analizelor produselor din fluxul de fabricatie;
• Inregistrarea electronica a rezultatele obtinute la analizele efectuate;
• Efectuarea examinarilor specifice si intocmirea buletinelor de analiza;
• Evaluarea rezultatelor testelor;
• Eliberarea produselor in baza rezultatelor analizelor efectuate.

Beneficii:
- Contract de munca pe o perioada nedeterminata;
- Salariu motivant;
- Tichete de masa;
- Toti angajatii beneficiaza de transport gratuit din Bacau pana la sediul firmei din Loc. Beresti Bistrita,Brad (FNC Evialis).

Compania a luat fiinta in anul 2006 si dispune de o unitate de producție moderna, unde produce sub brandul Evialis o gama larga de furaje complete si complementare (concentrate) destinate tuturor speciilor si categoriilor de animale si pasări de interes economic.
Publicat 20 mai 2022 Expiră 27 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos