LABORANT CHIMIST

AC HELCOR - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii medii de specialitate
Experienta în activitatea de laborator constituie avantaj
Îndemânare
Cunoasterea ustensilelor cu care lucrează
Etica și integritateLucru in echipa

Se lucreaza pe 3 schimburi, cate o saptamana pe fiecare schimb, doar in saptamana cu schimbul 1 se lucreaza si sambata 6 ore.
Oferim salariu fix, tichete de masa si bonus lunar, spor de noapte si plata 200% a orelor suplimentare.

Descrierea jobului

Pregăteşte sticlăria necesară analizei apei purificate şi a apei distilate.
Curăţă, întreţine, pregãteşte pentru lucru aparatele de dizolvare şi dezagregare.
Întreţine curăţenia pe mesele de lucru, pentru a evita orice riscuri de contaminare.
Are în inventar mobilierul, aparatura, sticlãria, echipamentele, reactivii şi celelalte materiale din dotarea laboratorului.
Efectuează operaţii clasice din cursul unei analize (prepare medii pentru dizolvare, cântăriri etc.) sub îndrumarea analiştilor.
Efectuează spălarea sticlăriei în Laboratorul de control microbiologic sub îndrumarea analiştilor.

Cu o experienta de peste 30 ani, Compania Farmaceutica AC HELCOR este un producator roman de medicamente cu prescriptie medicala, OTC, vitamine si suplimente. Echipa noastră este formată din peste 150 de specialisti cu pregatire superioara, medici, farmaciști, chimisti - cercetatori, economisti, ingineri, specialisti de marketing si vanzari, care lucrează zi de zi pentru a pune la dispozitia oamenilor medicamente, vitamine si suplimente sigure, eficiente la standarde europene. Vizitati site-ul firmei la www.achelcor.ro / www.biosunline.ro.
Publicat 18 mai 2022 Expiră 17 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos