Laborant Chimist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Minimum studii liceale, profil chimie;
  • Experienta intr-un laborator de analize fizico-chimice ce necesita lucrul cu aparate de masura si control, minimum 3 ani;
  • Cunostinte de operare pe calculator;
  • Cunostinte medii de limba engleza;

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:
  • Efectuarea analizelor fizice si chimice specifice pentru controlul calitatii tigaretelor, tutunului, si validarea rezultatelor, tinand cont de specificatiile produselor si cerintele legale aplicabile;
  • Prepararea solutiilor de calibrare si a reactivilor pentru gaz cromatograf, analizor de tutun, efectuarea calibrarilor (folosind solutiile de calibrare obtinute) pentru echipamentele din laborator (gaz cromatograf, masina de fumat, analizor de tutun);
  • Valideaza procesele prin inregistrarea si validarea rezultatelor obtinute pentru materialele de referinta folosind diagrame de control;
  • Validarea rezultatelor analizelor si inregistrarea cu acuratete si la timp in bazele de date / sistemele informatice specifice laboratorului chimic, intocmirea rapoartelor de analiza pentru clientii interni;

British American Tobacco (www.bat.com) este o organizaţie globală lider pe piaţă cu o istorie consacrată cu un viitor promiţător şi dinamic. Multumita angajaţilor noştri am continuat să ne dezvoltăm şi să depăşim aşteptările într-o piaţă foarte complexă şi plină de provocări.

Scopul nostru este sa devenim cea mai de succes companie din industria tutunului în toate pieţele noastre prin furnizarea de produse excelente; oferind încrederea şi responsabilitatea aşteptate de la mărcile de consum global.

Dacă aveţi talentul şi motivaţia să fiti parte din acest succes veţi descoperi că suntem interesati sa va sustinem in atingerea potenţialului dvs. maxim.
Publicat 5 oct. 2021 Reactualizat 2 nov. 2021 Expiră 4 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos