Publicat 30 Oct 2018 | Reactualizat 20 Nov 2018 | Expiră 29 Nov 2018

Laborant Chimist

2 posturi

Candidatul ideal

Studii superioare / medii: profil Industrie alimentara, Chimie, Agricol

Certificat calificare laborant

Experienta intr-o pozitie similara de minim 1 an (avantaj)

Descrierea jobului

Preleveaza probe si le analizeaza respectand procedura in vigoare pentru primire / livrare materie prima;

Intocmeste rapoarte pentru diferenta de calitate a produselor agricole;

Urmareste izolarea produsului neconform din punct de vedere calitativ;

Anunta orice modificare calitativa suferita de produs in siloz si propune masuri pentru eliminarea pericolelor de depreciere a marfii;

Intocmeste certificate de calitate pentru produsele livrate ori de cate ori este nevoie.

Bunge Romania este unul din jucătorii cei mai importanți din sectorul agricol pentru procesarea și comercializarea semințelor oleaginoase. Compania este lider de piață de necontestat în piața uleiului îmbuteliat și are cea mai bună acoperire națională.

Cu sediul în București, Bunge România își derulează activitățile operaționale prin:
- 2 fabrici de procesare amplasate în Buzău și Lehliu,
- 2 silozuri proprii în Iași și Traian, județul Brăila,
- silozuri terțe pe întreg teritoriul țării
- terminale maritime de export/import în portul Constanța.

Mai multe informatii pot fi gasite pe site-ul nostru www.bunge-romania.ro

Laborant Chimist  -  Bunge Romania