Publicat 06 Sep 2021 | Reactualizat 19 Sep 2021 | Expiră 06 Oct 2021

Kundenbetreuer (Limba Germana) - Flyeralarm Romania

10 posturi

Candidatul ideal

  • Ești o persoană creativă, dornică să ajute, să învețe, să se dezvolte
  • Vorbești și scrii germană la nivel avansat
  • Faci față clienților și știi cum să comunici eficient și să le oferi cele mai bune soluții pentru problema întâmpinată
  • Vrei să lucrezi la o companie cu o experiență de 14 ani în domeniul tipografic din Europa

Descrierea jobului

Ești o persoană deschisă, implicată și gata de oferit soluții atunci când vine vorba de provocări? Te vrem în echipa noastră!

Cine suntem noi? Flyeralarm beneficiază de o experiență de peste 14 ani în domeniu tipografic din Europa. Oferim clienților noștri nu doar produse tipografice, ci și servicii de machetare și consultanță în domeniul marketing (specializare promovare printată).

Decat să vorbim doar despre ”candidatul ideal”, îți spunem noi de ce Flyeralarm ar fi compania ideală pentru tine :)

  • Oferim un salariu foarte motivant (foarte motivant! Știm că te-am făcut curios)
  • Weekend-uri libere pentru a te bucura de work-life balance
  • Bonuri de masă valoare maximă admisă de lege
  • Asigurare medicală privată la Allianz
  • Crăciun și Revelion libere garantat - în alte sărbători legale se lucrează doar pe bază de voluntariat, cu un spor de 200%
  • Oferim plan de dezvoltare profesională și financiara pe primii 6 ani pre-definit
  • Bonus de vechime
  • Zile de concediu suplimentare după 2 ani
  • ”Open Bar” la sediul nostru - cafea, sucuri, apă și buna dispoziție on the house
  • Program de lucru de luni până vineri, de la 9 la 20, poți lucra atât remote, cât și la birou (varianta remote este valabilă mereu, nu doar în această perioadă sensibilă).

Ne potrivim cu tine? Hai să vedem dacă și tu te potrivești cu noi.

Context: La Flyeralarm comandă în jur de 15 000-20 000 de clienți pe zi, și o parte dintre ei au nevoie de ajutor- fie la comandă, fie la configurare. Aici intervine consultantul Flyeralarm -> oferă cele mai bune variante pentru clienți, bazate pe dorințele și nevoile acestora.

Activitatea ta va consta în cea mai mare parte la a discuta cu clienții și a-i ajuta la procesul de comandă, a oferi soluții și idei suplimentare (nu e vorba de vânzare, ci doar de consultanță în alegerea celui mai potrivit produs).

Flyeralarm Romania a fost infiintata in anul 2015 si beneficeaza de o experienta de peste 14 ani în domeniul tipografic din Europa. Flyeralarm Romania, impreuna cu echipa sa, ofera clientilor nu doar produse tipografice de inalta calitate si livrare in scurt timp dar si servicii de machetare si consultanta in domeniul de marketing cu specializare pe publicitate printata.

Kundenbetreuer (Limba Germana) - Flyeralarm Romania  -  Flyeralarm

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles