Kundenberater (in) // Customer advisor with German

Hausengel International Romania SRL
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Acest job presupune ca in primele 2 luni sa vii la biroul nostru din Sibiu si Polonia, iar apoi va fi 100% remote/ de acasa.

Cerinte:

- Cunoştinţe perfecte de limba germană
- Rezistență la stres și atitudine 'hands on'
- Capacitate de a lua decizii
- Capacitate de abstractizare pentru îndeplinirea obiectivelor țintă
- Capacitate de a lucra în echipă
- Capacitate de a îndeplini rolul de mediator
- Capacitate de adaptare. Nu luaţi personal critica şi plângerile, ci consideraţi-le ca o şansă pentru dezvoltarea ulterioară
- Foarte bune cunoştinţe Microsoft-Office, în special Outlook, Word şi Access
- Educație profesională încheiată, de preferat în domeniul comercial sau juridic
- Experienţă profesională, în cursul căreia aţi fost angajat parţial în domeniul consilierii telefonice a clienţilor
- Experienţa personală sau profesională în domeniul îngrijirii la domiciliu şi/sau consiliere sunt de dorit

Descrierea jobului

Responsabilități:

- Consilierea și informarea telefonică a clientilor activi și potențiali în limba română
- Conversaţie la telefon cu accent clar pe rezultate, fără a renunţa la empatia față de interlocutorul dumneavoastră
- Actualizarea permanentă a bazei de date în limba germană. Baza de date este in limba germană.
- Pregătirea tuturor documentelor necesare clienților

Limba de comunicare in cadrul grupului este limba germană.

Beneficii:

- Asigurare privata de sanatate
- 25 zile de concediu de odihnă
- Instruire la locul de muncă

Compania noastră recrutează și consilează francizați independenți pentru îngrijire 24 de ore din 24 în Germania. Suportul acordat clienților francizați include toate problemele organizatorice, comerciale și juridice și activitățile birocratice. Colaborăm cu furnizori externi de servicii și cu alte companii din cadrul grupului Hausengel din Europa.

Unsere Gesellschaft rekrutiert und betreut selbständige Franchisenehmer für die 24-Stunden-Betreuung in Deutschland. Die Betreuung der Franchisenehmer umfasst alle organisatorischen, kaufmännischen und rechtlichen Fragen. Dabei arbeiten wir mit externen Dienstleistern und anderen Gesellschaften der Hausengel-Gruppe in Europa zusammen.

Publicat 25 Nov. 2022 Reactualizat 24 Dec. 2022 Expiră 26 Dec. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.