Kinetoterapeut - fizioterapeut

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Postul de Kinetoterapeuta / kinetoterapeut

- Absolvent/ă al/a Facultății de Kinetoterapie si autorizatia de libera practica;
- bune abilități de comunicare si spirit de munca in echipa;
- profesionalism;
- persoana dinamica, proactiva si sociabila;
- seriozitate si punctualitate;
- cu dorință de evoluție pe plan profesional, deschiși către noutate;
- buni organizatori ai relației timp-sarcină..

Descrierea jobului

- Evaluarea stării generale a pacienților din punct de vedere anatomo-funcțional; aplicare de tratament fizio-kintoterapeutic .
- monitorizarea performanțelor acestora pe parcursul sedințelor de recuperare;
- susținerea pacienților în procesul de recuperare;
- elaborarea și aplicarea unor programe personalizate fiecărui pacient, în funcție de necesitățile fiecărui diagnostic;
- îngrijirea și folosirea corectă a aparaturii;
- menținerea unui mediu curat și plăcut pentru desfășurarea ședințelor de kinetoterapie.

Clinica privata in Bucuresti sector 1 specializata in ortopedie si recuperare medicala.

Publicat 5 iul. 2021 Expiră 4 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos