Publicat 08 Mai 2019 | Expiră 08 Iun 2019

Kinetoterapeut/ Asistent Medical Balneofizioterapie

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
- absolvent al Facultatii de Medicina si Farmacie;
- autorizatie de libera practica emis de Colegiul Fizioterapeutilor din Romania;
- asigurare de malpraxis;
- disponibilitate pentru aprofundarea si diversificarea tehnicilor si metodelor de lucru;
- persoana activa si agreabila;
- abilitati de comunicare si capacitatea de a relationa cu pacientii;
- experienta in domeniu constituie un avantaj
- alte certificari constituie avantaj precum terapii moderne: Tecor, Rackford

Locatia postului este in SIBIU.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- executa programul de recuperare conform obiectivelor si metodelor stabilite de medicul specialist ( fizioterapie, kinetoterapie, masaj );
- respectarea programului de lucru si a programarilor;
- implicare in activitati complementare.

Beneficii:

- salarizare atractiva bazata pe performanta, bonuri de masa,

- pachet de beneficii personale in cadrul centrului,

- acces la metode de recuperare si tehnologie ultra-moderna,

- loc de munca permanent,

- mediu de lucru placut si modern.

Bază modernă de tratament ce se remarcă prin complexitatea serviciilor de balneo-fizio-kineto-terapie si personal medical cu experiență în domeniu. Grija față de pacient se manifestă prin îmbinarea procedurilor clasice de tratament se combină eficient cu cele de balneoterapie, oferind pacientului un tratament complex balneo - fizical – kinetic. Baza de tratament se bucură de o adresabilitate mărită şi datorită con­tractului cu Casa de Asigurări de Sănătatea, pacienţii cu asigurare medi­cală având acces la tratament în clinica noastră. Tratamentele şi consilierea oferite de Aria Reabilitare sunt destinate întregii familii, atât adulţilor, cât şi copiilor. Preluarea, investigarea, diagnosticare şi tratarea se face în spaţii confortabile şi moderne. Aria Recuperare oferă tratamente și proceduri de electroterapie, hidroterapie - băi galvanice, căzi cu hidromasaj și duș subacval, kinetoterapie - inclusiv masă de elongații vertebrale - Fiziotek, magnetoterapie, masaj, terapie laser, terapie shockwave, termoterapie-nămol și parafină, sală de aerosoli medicali, un bazin cu apă sărată și bazin pentru recuperare medicală. Cea mai mare adresabilitate se înregistrează în rândul persoanelor cu afecţiuni degenerative, afecţiuni ale sistemului neurologic sau care prezintă sechele posttraumatice şi postoperatorii.

Expirat
Kinetoterapeut/ Asistent Medical Balneofizioterapie  -  ARIA CLINIC SRL