Key account

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Excelente abilitati de comunicare si putere de convingere;
- Experienta in vanzari - minim 2 ani (avantaj experienta in relatiile comerciale cu lanturi de magazine);
- Initiativa, atentie la detalii, capacitate de rezolvare a problemelor;
- Abilitati de lucru in echipa;
- Studii medii finalizate (cu diploma de Bacalaureat ) / superioare;
- Disponibilitate pentru activitate de teren / deplasari.

Descrierea jobului

Gestioneaza si dezvolta portofoliul de clienti de tip Local Key Account /national Key Account(engross-uri si retele locale de supermarket-uri) din zona pe care o administreaza;
- Promoveaza portofoliul de produse comercializate si negociaza comenzile;
- Realizeaza obiectivele de vanzari setate pentru departamentul repartizatat;
- Implementeaza standardele de imagine (merchandising) propuse de companie la clientii din portofoliu;
- Contribuie direct la extinderea business-ului/cresterea vanzarilor clientilor prin consilierea oferita, elaborarea unui plan de dezvoltare, estimarea vanzarilor si planurilor de actiune (organizare de evenimente in-store si out-store: promotii, sampling, tombole etc).

SC Daxi Cleaning companie infiintata in anul 2003,cu actionariat romanesc 100%,un jucator important pe piata distributiei de produse pentru curatenie,menaj ,cosmetice,beauty,parfumerie si multe alte produse .Cu un portofoliu de peste 2000 articole importate din EUROPA si ASIA,cu o prezenta importanta in retelele nationale de profil Leroy Merlin,Carrefour,Cora,Brico Depot, si Supeco,in fiecare an cu o cifra de afacere in crestere se poate numi o firma de traditie in domeniu.
Suntem importatori directi la 90% din gama de produse pe care o comercializam.
In ceea ce priveste gama de detergenti (casnici si profesionali) dar si produsele cosmetice,suntem importatori exclusivi pe Romania, ceea ce ne confera avantajul unor preturi competitive.
Publicat 1 iul. 2021 Expiră 31 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos