Key Account Representative (KAR)- LEO Pharma

Pharma Net Solutions 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

-Abilitatea de a transmite clar si simplu mesajul dorit si de a verifica dacă a fost înțeles;
- Abilitatea de a susține prezentări de grup de impact (obiective clare, conținutul atractiv pentru audiență).
- Abilitatea de a dezvolta și menține relații de business cu clienții interni/ externi.
- Punerea în practică a deciziilor cu o viteză de reacție potrivită contextului și de a argumenta decizia;
- Capacitatea de a planifica, monitoriza pașii acțiunile proprii și de a implementa acțiunile propuse în funcție de obiectivele propuse și de termenele stabilite;
- Abilitatea de a opera cu date de tipul business analysis (forecast/ obiective/ time management).
- Capacitate de sinteză și analiză și o viziune de ansamblu (vede interconexiunile dintre diferitele activități);
- Capacitatea de a seta prioritățile;
- Capacitatea de a administra resursele materiale și financiare pe care firma le pune la dispoziție.
- Capacitatea de a monitoriza periodic etapele stabilite pentru atingerea obiectivului;
- Atitudinea de a solicita Feedback de la managerul direct;
- Abilitatea de a învăța din situații dificile & conflict;
Competențe tehnice:
 informatice: Microsoft Word, Microsoft PowerPoint, Microsoft Excel;
 limba engleză fluent scris și v

Descrierea jobului

Responsabil pentru promovarea produselor companiei şi gestionarea grupului de medici si farmacii desemnat, pentru atingerea obiectivelor de promovare stabilite de companie.
Promovarea produselor către medici se face în acord cu strategia de promovare a companiei, folosind informațiile de produs, instrumentele de marketing disponibile şi abilitățile individuale, la nivelul standardelor companiei.
Responsabil pentru organizarea evenimentelor locale din teritoriul arondat, incluse în Planul de Acțiune al zonei, și acordă suport pentru organizarea celor solicitate de către departamentul de marketing.
Asigură accesul pacienților din zona alocată la produsele promovate, respectând volumele de produse prognoza functie de nevoia zonei geografice respective.
Implementează strategia de segmentare și targetare clienților pe baza criteriilor comunicate.
Realizează analiza de business pentru teritoriul aronda propune spre aprobare managerului direct; pe baza ac construiește business plan-ul zonei alocate (Planul de Acțiune & Planul de Vizite).

Realizează forecast-ul de volume (în funcție de particularitățile zonei) și îl trimite pe Email managerului direct in vederea consolidarii prognozei de productie pentru asigurarea nevoilor pacientilor.

Planul de vizite se construiește ținând cont de numărul clasificarea clienților alocați, numărul de vizite țintă și distribuția teritorială a clienților.
Numărul de vizite se stabilește trimestrial și se comunică pe mail;
Respectă numărul de evenimente (seminarii, întâlniri de agreat la început de an, conform standardelor compani
Transmite periodic (conform standardelor LEO) rapoarte activitate către departamentele ce le-au solicitat:

LEO Pharma este o companie farmaceutică independentă, bazată pe cercetare.
Suntem o companie globală dedicată avansării standardului de îngrijire în beneficiul persoanelor cu afecțiuni ale pielii, al familiilor lor și al societății.
Ceea ce reprezentam
Oamenii noștri sunt uniți în întreaga lume cu valori de bază puternice și o viziune comună
Poziție și vederi
Susținem politicile publice care promovează descoperirea de medicamente inovatoare și o mai bună accesibilitate pentru cei care au nevoie de ele
Moștenirea noastră
De la începuturile umile din subsolul farmaciei LEO din Copenhaga, acum am devenit un lider global în dermatologie.
Guvernarea noastră
Structura noastră proactivă și transparentă de guvernanță corporativă promovează un comportament de afaceri durabil și crearea de valoare pe termen lungFundația LEO este proprietarul și acționarul de control al LEO PharmaFundația LEO este una dintre cele mai mari fundații comerciale din Danemarca și un proprietar angajat al companiei farmaceutice LEO Pharma.
Publicat 5 Iun. 2022 Reactualizat 3 Iul. 2022 Expiră 5 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.