Key Account Manager

SC ANTIBIOTICE SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Echipa Activitatii Vanzari-Distribuitori caută coleg(ă), cu spirit practic și entuziasm,
proactiv(ă), orientat(ă) către rezultate.

Calificari si aptitudini:
  • Absolvent de studii superioare cu licenţă în domeniul Economic, Marketing, Farmaceutic;
  • Experiență în vanzari si negociere minim 3 ani;
  • Comunici excelent, deţii abilități organizatorice, precum și aptitudinea de a funcționa într-un mediu în continuă transformare și dezvoltare;
  • Deţii abilități de facilitare și negociere, eşti capabil să asculţi și să-i convingi pe ceilalți pe baza unor argumente logice;Ești orientat spre performanță și dezvoltare continuă;
  • Deții cunoștințe MS Office (Excel, Word, PowerPoint) la un nivel avansat.

Descrierea jobului

Principalele atributii si responsabilități:
Key Account Managerul din cadrul Activitatii Vanzari-Distribuitori, Directia Executiva Marketing si Vanzari are un rol esentian in planificarea, organizarea şi coordonarea activităţii de vânzare către distribuitori a produselor farmaceutice din portofoliul companiei pe piaţa internă, avand in subordine o echipa de Analisti distribuitori.
  • Monitorizeaza si analizeaza situatii comerciale si financiare a fiecarui partener alocat in vederea construirii planului de afaceri care sa conduca catre realizarea obiectivelor de vanzare, incasare si gross margin;
  • Monitorizeaza si creste marketshare-ului Companiei in total business parteneri alocati prin negocierea in setarea obiectivelor de achizitii si vanzare in piata;
  • Promoveaza oferte comerciale, oferte speciale catre partenerii din portofoliu, negocierea si incheierea contractelor in conformitate cu standardele si procedurile companiei;
  • Implementeaza conditiile comerciale agreate cu clientii si realizarea volumelor negociate;
  • Securizarea creantelor clientilor alocati prin incheierea de cesiuni si/sau incasarea creantei – personal, prin instrumente de plata;
  • Stabileste si implementeaza un mod de lucru cu partenerii de business;
  • Colaboreaza cu reprezentantii altor departamente ale companiei in vederea implementarii unui mod de lucru eficient;
  • Inițiaza, dezvolta și menține relatiilor cu factorii de decizie.
Beneficii:
  • Oportunitatea de dezvoltare intr-o echipa tanara, motivata, dinamica,
  • Oportunitatea de a lucra pentru unul dintre cei mai importanti producatori romani de medicamente generice,
  • Excelente oportunitati de avansare in cariera,
  • Pachet salarial motivant,
  • Programe de Instruiri de specialitate.

Descrierea companiei

Cu știință și suflet, alături de oameni!

La Antibiotice fabricăm medicamente generice de calitate certificată la nivel internațional, cu știință și suflet, pentru a crește accesul pacienților, medicilor și farmaciștilor la mijloace valoroase de îngrijire a sănătății.

Urmărindu-ne cu consecvență țintele, am ajuns un brand recunoscut în România, care aduce sănătate pentru milioane de oameni din țară și un partener de încredere ce dezvoltă relații comerciale în 73 țări ale lumii.

Portofoliul nostru de peste 148 medicamente acoperă o gamă largă de arii terapeutice, strategia de dezvoltare fiind focusată astăzi pe medicamentele din clasele antiinfecțioase, cardiovascular, oncologie, sistem nervos central, dar și pentru profilaxie și creșterea calității vieții.
Publicat 27 mai 2022 Reactualizat 24 iun. 2022 Expiră 26 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos