Key Account Manager

Adecco Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Esti in cautarea unui loc de munca?
ADECCO, lider national si mondial in domeniul resurselor umane, cauta pentru clientul sau:

Key Acoount Manager

Atributii:
• Prospectarea noilor clienti
• Furnizarea de conturi cheie și vânzări de servicii de produse, ținte de volum și marjă de profit
• Gestionarea conturilor existente și dezvoltarea conturilor noi
• Oferirea prezentărilor de vânzări clienților cheie
• Întâlnirea cu clienții actuali și potențiali, menținerea unei relații eficiente
• Analizarea și evaluarea oportunităților de piață în funcție de produs și clienții majori actuali/noi
• Obținerea distribuției noi în conturi strategice și distribuitori regionali cheie
• Crearea unor programe de diferențiere pentru clienți pentru a stimula distribuția (rețete, programe de marketing etc.)

Cerinte:
• 3 ani în afaceri sau diplomă similară
• Experiență minimă de 5 ani într-o companie alimentară în vânzări, dezvoltare vânzări, marketing, operațiuni, manager de categorie sau domeniu conex
• Experiență anterioară de lucru cu clienți sau segmente cheie de servicii alimentare
• Cunoștințe în MS Excel și PowerPoint
• Perspicace financiară puternică pentru a construi afaceri profitabile în canal
• Context analitic și experiență în analiza tendințelor de vânzări și în formularea de recomandări atente
• Perspicacitate puternică în afaceri și abilități de comunicare
• Capacitatea de a-și asuma riscuri atent
• Automotivat și motivat să aibă succes

CUM APLIC?
Înainte să vezi ce îți poate oferi acest loc de muncă mai în detaliu, află că poți aplica prin următoarele 3 metode:
Direct în sediul nostru din Timișoara, la adresa: Bulevardul Take Ionescu, nr 46B, (cladirea albastra dupa politie, sediul Isho)
Sunând la numărul de telefon al consultantului 0721281572
Aplicând direct la anunțul de aici, prin butonul de aplicare.

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 31 ian. 2022 Reactualizat 28 feb. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos