Publicat 08 Mai 2020 | Reactualizat 05 Iun 2020 | Expiră 08 Iun 2020

Key Account Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:

• Studii superioare finalizate;
• Cunostinte solide de limba engleza (scris, citit, vorbit);
• Experienta minima de 3 ani in domeniul vanzarilor, respectiv minim 1 an in domeniul farmaceutic;
• Abilitati de operare MS Office – avansat;
• Foarte bune abilitati de comunicare, planificare si organizare;
• Excelente abilitati privind construirea de relatii;
• Focus pe colaborarea cu clientii;
• Disponibilitate pentru a calatori in strainatate;

Descrierea jobului

Responsabilitati:

• Realizeaza si implementeaza planul de afaceri pentru clientii de tip Key Account, prin participarea la negocieri cu acestia si urmareste indeplinirea planului, prin atingerea obiectivelor de vanzare si profit;
• Monitorizeaza si analizeaza situatia achizitiilor precum si pe cea financiara a fiecarui client, cu scopul de a planifica si evalua situatiile in discutiile si vizitele cu clientii;
• Coordoneaza activitatea comerciala cu partenerii din portofoliului stabilit de catre superiorul direct;
• Promoveaza oferta comerciala si ofertele speciale catre clientii din portofoliu;
• Este responsabil de atingerea planului de vanzari si de profit in functie de obiectivele individuale stabilite pentru grupul de clienti KA;
• Monitorizarea derularea contractelor cu partenerii alocati;
• Obtine si raporteaza informatii cu privire la concurenta, pe care le foloseste in activitatea curenta;
• Dezvolta business-ul cu clientii din portofoliu si adauga clienti noi in portofoliu.

Se ofera:

• Pachet salarial atractiv, alcatuit din salariul net si o schema de bonus generoasa;
• Training-uri pentru dezvoltarea abilitatilor profesionale necesare pozitiei;
• Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica;
• Laptop;
• Telefon mobil;

Descrierea companiei

Expirat
Key Account Manager  -  SC EUROPHARM HOLDING SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles