Publicat 01 Iun 2019 | Reactualizat 01 Iul 2019 | Expiră 05 Iul 2019

Key Account Manager

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam candidati cu experienta de minim 2 ani in promovare medicala pe specialitatile Ortopedie, Reumatologie & Balneologie, Urologie&Ginecologie sau cu experienta in vanzarea directa de dispozitive si aparatura medicala.
- Absolvent/a Studii Superioare obligatoriu , de preferat in domeniu medical - Farmacie, Medicina , Medicina Veterinara, Kinetoterapie, Biotehnologii sau Marketing
- Permis auto categoria B cu experienta peste 2 ani si disponibilitate de deplasare ( activitate pe mai multe judete/sectoare)
- Excelente abilitati de comunicare,vanzare si negociere, cautam o persoana orientata catre performanta/rezultate
- Sociabil, convingator, organizat, dinamic si proactiv
- Cunostinte bune Microsoft Office si cunoscator al limbii engleze
- Bune abilitati de gestionare a resurselor si incadrare in bugete
- Capacitatea de a-si atinge constant obiectivele intr-un mediu competitiv
- Domiciliul obligatoriu in orasele selectate

Descrierea jobului

- Promovarea si vanzarea directa a produselor din portofoliu catre diferite categorii de clienti : clinici private, farmacii , Spitale de stat sau private si alte categorii de clienti
- Initierea si mentinerea relatiilor profesionale cu medicii, farmacistii, persoane cu putere de decizie
- Realizarea planurilor de vanzari si atingerea tintei de profitabilitate zonala .
- Cresterea vanzarilor pe zona alocata, incasarea soldurilor la timp, orientarea spre realizarea obiectivelor si gestionarea resurselor. Negocierea contractelor cu clientii in acord cu politica si strategia companiei.
- Formarea, mentinerea si actualizarea bazei de date a contactelor din teritoriul alocat
- Respectarea termenelor limita, intocmirea rapoartelor si comunicarea cu conducerea companiei
- Participarea la conferinte, congrese, simpozioane de specialitate. Organizarea de prezentari medicale catre clienti.
- Monitorizarea activitatii concurentei si propunerea de masuri de combatere a acesteia
- Planificarea activitatii saptamanale/lunare si extinderea portofoliului de clienti
- Gestionarea documentelor conform procedurilor companiei.

Beneficii:
« Pachet salarial atractiv - compus din Salariu fix atractibil + Bonus lunar + bonus Trimestrial pe masura performantei obtinute
« Telefon mobil & Masina de serviciu full time & Pachet Servicii Medicale
« Traininguri de vanzari/medicale pentru sustinerea dezvoltarii profesionale
« Contract pe perioada nedeterminata – oferim stabilitatea locului de munca
« Intrarea intr-o ECHIPA performanta, unita si intr-un mediu de lucru dinamic

ORTOPLUS PHARMA SRL este o companie infintata in 2014 cu sediul central in Brasov care ofera servicii specializate integrate pentru companii farmaceutice producatoare de dispozitive medicale in sfera Ortopedie, Reumatologie, Recuperare medicala-balneologie, Urologie si Estetica , care doresc sa intre pe piata din Romania . Actual avem parteneri din Franta, Italia, UK si Turcia si suntem intr-o crestere accelerata de business. Misiunea noastra este de a furniza servicii de calitate în domeniile marketing farmaceutic, vanzari si distribuţie şi să integram in portofoliul nostru doar produse de calitate - Top Brand care pot îmbunătăţi calitatea vietii pacientilor din Romania . Pentru mai multe informatii vizitati www.ortopluspharma.ro

Expirat
Key Account Manager  -  ORTOPLUS PHARMA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles