Publicat 04 Feb 2019 | Expiră 07 Mar 2019

Key Account Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienţă în vânzări reţele internaţionale (IKA) în domeniul bunurilor de larg consum (FMCG) pe poziţii cu responsabilităţi similare (3 – 5 ani);
Studii superioare;
Permis de conducere categoria B;

Descrierea jobului

Planifică, organizează, dezvoltă, monitorizează şi analizează realizarea obiectivelor pentru Clienţii Internaţionali (IKA) de care raspunde, incluzând obiectivele de vânzări, distribuţia ponderată, implementarea sortimentaţiei adecvate şi preţurilor, a programelor de trade marketing, solduri financiare;
Este responsabil de negocierea contractelor cu clienţii IKA de care răspunde;
Propune către Directorul Vânzări modalităţi de negociere/ strategii de dezvoltare a contractelor, în reţelele de care răspunde şi le validează cu acesta înainte de începerea negocierilor;
Răspunde de sortimentaţia activă, pe tipuri de reţele, printr-o optimizare periodică a produselor active pentru fiecare client;
Monitorizează procesul de generare a comenzilor din reţele sau locatii, prin verificarea comenzilor primite la sediu, cu scopul de a urmări procesul de comenzi, livrări şi realizare target-uri;
Monitorizează împreuna cu departamentul de logisitică procesele de livrare a comenzilor, conform contractelor de vânzare;
Monitorizează procesele de mercantizare/ planograme împreuna cu Directorul de Vânzări;
Supervizează implementarea plasărilor negociate atât contractual cât şi punctual, pentru a se asigura de atingerea condiţiilor cerute precum şi de a maximiza vânzările;
Implementează în timp util relistările stabilite contractual şi listările apărute în zona de priorităţi a politicii comerciale, cu scopul de a maximiza vânzările;
Gestionează eficient bugetele de trade marketing pentru a se încadra în costurile alocate şi de a maximiza vănzările;
Eficientizează permanent costurile cu scopul de a se încadra în costurile contractuale şi de a maximiza vânzările;
Monitorizează permanent, împreuna cu departamentul financiar, încasările facturilor emise către IKA şi a procesului de operare a plăţilor, pentru a se asigura de plăţile facute de clienţi în timp util;
Vizitează pe parcursul unui an, toate punctele de lucru ale reţelelor IKA de care răspunde;
Coordonează şi răspunde de KA Ex & Merchandiserii alocaţi.
Organizează şi supervizează campaniile de trade marketing derulate în conturile alocate.

BENEFICII
Pachet salarial atractiv, compus din salariul net fix + sistem bonusare
21 zile concediu odihna
Tichete de masa in valoare de 15 lei/tichet
Autoturism de serviciu, telefon de serviciu, tableta
Posibilitatea de a face parte dintr-o echipa de profesionisti.

Angst este o companie românească care produce preparate din carne, oferind consumatorilor specialităţi de înaltă calitate. Toate produsele Angst sunt realizate având în vedere preocuparea pentru o alimentaţie sănătoasă. Fabrica produce preparate din carne de porc, vită, pasăre şi oaie. Reţetele întrebuinţate sunt în mare parte tradiţionale, dar şi internaţionale pentru marile restaurante cu specific, ambasade sau alte locaţii. Produsele fabricate de Angst ajung în aproape toate zonele ţării având în vedere că acestea se vând şi prin marile lanţuri de magazine, unele dintre acestea cu acoperire naţională, iar distribuţia produselor este mai concentrată în zona de sud a ţarii (sud, sud-est, sud-vest).

Expirat
Key Account Manager  -  SC ANGST RO SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles