Publicat 11 Ian 2017 | Reactualizat 08 Feb 2017 | Expiră 12 Feb 2017

Key Account Manager (KAM)

2 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii superioare;
• Experienta minim 3 ani in domeniul vanzari;
• Cunostinte de credit control;
• Intelegerea conceptelor si a metodologiei utilizate in activitatea desfasurata;
• Abilitati de operare MS Office – avansat;
• Foarte bune abilitati de comunicare, planificare si organizare;
• Construirea de relatii - punct forte;
• Focus pe colaborarea cu clientii - punct forte;
• Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

• Stabilirea si implementarea unui mod de lucru cu clientii, monitorizarea si analiza situatiei comerciale si financiare a fiecarui client alocat in vederea construirii planului de afaceri care sa conduca catre realizarea obiectivelor de vanzare, incasare si gross margin;
• Monitorizarea informatiilor despre concurenta, obtinerea feedback-ului de la clienti referitor la orice aspect relevant cu privire la colaborarea intre acestia si companie;
• Colaborare cu echipa call center si cu reprezentantii altor departamente ale companiei in vederea implementarii modului de lucru cu clientii de tip KA retail si a monitorizarii acestuia;
• Promovarea ofertei comerciale, a ofertelor speciale catre clientii din portofoliu;
• Efectuarea de rapoarte si analize despre activitatea depusa;
• Implementarea conditiilor comerciale agreate cu clientii si realizarea volumelor negociate;
•Securizarea creantelor clientilor alocati prin incheierea de cesiuni si/sau incasarea creantei – personal, prin instrumente de plata si/sau prin agentii de livrare.

Beneficii:
•Pachet salarial motivant
•Mediu de lucru dinamic
•Posibilitatea de dezvoltare profesionala

Europharm Distributie este una dintre cele mai importante companii de distributie farmaceutica din piata locala, cu o activitate de 20 de ani si un portofoliu care depaseste 3.500 de produse de la peste 75 de furnizori locali si internationali.

Oferim pentru producatorii si furnizorii de produse farmaceutice din Romania o gama larga de servicii, precum: depozitare, manipulare, facturare, operatiuni de transport, livrare, dar si servicii logistice pentru mostre, studii clinice si materiale promotionale.

Expirat
Key Account Manager (KAM)  -  EUROPHARM HOLDING