Publicat 13 Iun 2019 | Reactualizat 20 Iun 2019 | Expiră 13 Iul 2019

Key Account Manager in industria Farma

CONFIDENTIAL
1 post

Candidatul ideal

  • experienta de minimum 2 ani in vanzari in industria Farma
  • experienta in Key Account Management – minim 1 an
  • experienta in relatia cu lanturile de farmacii
  • excelente abilitati de comunicare si prezentare
  • excelente abilitati de relationare, negociere si organizare
  • creativitate, initiativa, spirit de echipa, loialitate
  • cunostinte operare PC (Windows, Office)
  • permis de conducere categoria B
  • disponibilitate pentru deplasari

Descrierea jobului

  • dezvoltarea si mentinerea relatiilor de parteneriat cu lanturile de farmacii
  • crearea, negocierea si urmarirea impreuna cu departamenul marketing a planurilor de promovare si investitii pentru lanturile de farmacii
  • analiza periodica a performantelor de promovare si a costurilor pentru lanturile de farmacii
  • coordonarea si verificarea directa si in colaborare cu echipa de promovare a implementarii activitatilor promotionale in lanturile de farmacii, in acord cu regulile, procedurile si standardele etice ale companiei
  • realizarea si transmiterea ofertelor catre clientii Key Account
  • urmarirea derularii ofertelor si comenzilor catre clientii Key Account
  • sprijinirea si participarea la diverse actiuni ale clientilor (expozitii, prezentari, demonstratii )
  • informarea clientilor privind modificarile de natura tehnica sau comerciala
  • implementarea strategiilor de promovare pentru produsele din portofoliul companiei in lanturile de farmacii
  • intocmirea si urmarirea implementarii planogramelor in lanturile de farmacii
  • organizarea campaniilor de merchandising in lanturile de farmacii

Oferta (bonusuri, beneficii)

Compania noastra ofera un pachet salarial atragator, corespunzator calificarii si experientei fiecaruia, cat si instrumente de lucru de calitate.
Se ofera bonus motivant corespunzator performatei individuale.
De asemenea, in cadrul companiei se asigura permanent programe de instruire in vederea dezvoltarii profesionale.

Companie cu sediul in Bucuresti, unic importator si distribuitor de produse farmaceutice, suplimente alimentare si dispozitive medicale.

De la infiintare, compania s-a aflat intr-o continua dezvoltare : portofoliu de produse, numar de angajati, cifra de afaceri, cota de piata, perfectionare personala si profesionala etc.

Calitatea produselor si serviciilor oferite, promptitudinea in intampinarea cerintelor clientilor nostri si flexibilitatea in stabilirea conditiilor comerciale sunt caracteristicile care au facut ca firma noastra sa fie un partener de afaceri serios si stabil pentru clientii nostri.

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Key Account Manager in industria Farma  -  CONFIDENTIAL