Key Account Manager(Gaze tehnice)

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Curajul de a-ți stabili standarde inalte.

Libertatea de a le atinge.

Cautam un coleg sau o colega care sa faca parte din departamentul nostru de vanzari:

Educatie: studii superioare finalizate ;

Competente cheie: experienta in domeniul de vanzari gaze tehnice - minim 3 ani; buna capacitate organizatorica; foarte bune abilitati de comunicare si negociere; orientare catre client/orientare spre rezultate; capabilitatea de a lua decizii într-un timp limitat; implementarea cu succes si la termen a politicilor companiei.

Experienta dovedita si relevanta in vanzari, project management si abilitati de management.

Alte cerinte: permis de conducere cat. B, bune cunostinte de operare PC, limba engleza (scris, vorbit)

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Conducerea activitatilor si coordonarea activiatilor de vanzari referitoare la clientii de tip"Key Account"

Aria arondata este cea nationala.
Va negocia/finaliza contracte de vanzare.
Va asigura dezvoltarea portofoliului de clienti existenti.
Se va ocupa in special de dezvoltarea segmentului de clienti mari

Oferta (bonusuri, beneficii):
Oportunitatea dezvoltarii carierei in cadrul unei companii solide, organizate la standarde internationale.

Vor fi luate in calcul doar CV-uri complete cu scrisoare de intentie personalizata si poza.

Grup international german cu o vechime de peste 100 de ani si 6.000 de angajati la nivel mondial, Grupul Messer a intrat pe piata romaneasca la mijlocul anilor 1990 odata cu primele livrari de gaze la clienti prin instalatii de aprovizionare cu gaze industriale.

Domeniul nostru de activitate cuprinde producerea si comercializarea gazelor industriale, medicinale si speciale, incluzand oxigenul, azotul, argonul, bioxidul de carbon, hidrogenul, acetilena, amestecurile de gaze si gazele speciale. Activitatile noastre variaza de la operarea fabricilor de separare a aerului la stocarea si transportul gazelor la clienti. Aceste servicii pot fi asigurate prin retele de conducte, cisterne auto, baterii, butelii sau sisteme on-site de furnizare a gazelor.

Incepind cu anul 2009, Messer intra pe piata medicala din Romania cu echipamente de oxigenoterapie “home care”, respectiv concentratoare de oxigen, pulsoximetre, consumabile pentru concentratoare, reductoare de presiune si butelii cu capacitatea de 10 l.
Publicat 16 nov. 2021 Reactualizat 14 dec. 2021 Expiră 16 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos