Key Account Manager Export and New Projects

Vel Pitar - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

University degree required
Relevant Sales experience
Work experience in long-life FMCG area
Excellent negotiation skills
Fluent in English
Knowledge of customs procedures required
Qualified in international and national transport processes (import & export),
Knowledge in the field of Transport & Loading Plans,
Customer oriented and ability to propose the right solution
Proficiency in IT applications (Ms Office, Internet, ERP systems),
Organization skills, team leading, able to work under pressure and within deadlines.

Descrierea jobului

Responsible for the management identifying, prospecting and management accounts outside Romania and development of new business opportunities
Participation and coordination of new product development projects
Generating sales leads, cold calling prospective clients and establishing strategies to develop business and sales in new clients
Management of the dealers’ network including review, selection and ongoing evaluation of the dealers’ performance;
Manage relationship with customs authorities and departments to ensure business continuity;
Identify, propose and negotiate best cost alternatives within contract limits;
Supervise the distribution process to ensure that transportation, custom clearance, insurance and import/export activities are timely and properly completed.

Descrierea companiei

Hai la Vel Pitar – Cel dintai Brutar!

Grupul Vel Pitar este unul dintre cei mai importanti angajatori din Romania, avand peste 3 000 de angajati. Vel Pitar incurajeaza initiativa personala, oferind oportunitati deosebite de invatare si crestere, intr-un mediu ce recompenseaza performanta individuala. Angajatii nostri au sanse egale de promovare, performanta si potentialul de crestere al fiecaruia fiind criteriile unice de selectie in cadrul companiilor din grupul Vel Pitar.

Format in anul 2001, in urma fuziunii a patru fabrici de morarit si panificatie ( Mopariv Valcea, Berceni Bucuresti, Granpan Tecuci si Panegro Cluj ), Vel Pitar este astazi, lider pe piata produselor de panificatie si morarit si un important jucator in domeniul productiei si distributiei de cozonac, specialitati de cofetarie si produse de patiserie, cu11 unitati de productie, 2 in Bucuresti si 9 in alte judete din Romania.

Misiunea Vel Pitar este de a oferi mereu produse de panificatie de calitate superioara, la cele mai inalte standarde europene si permanent adaptate cerintelor si nevoilor consumatorilor romani. Calitatea produselor, tehnologiile folosite si flota de distributie, fac din companie un partener de incredere pentru clientii sai, Vel Pitar livrand zilnic produse in peste 7 000 de magazine atat din comertul traditional cat si din cel modern,

Una dintre valorile pe care se ghideaza Vel Pitar este respectul in relatiile cu partenerii, angajatii, consumatorii si furnizorii companiei, pentru ca orice interactiune bazata pe respect reprezinta un start fructuos pentru un viitor parteneriat de succes. De la realizarea fiecarui produs in parte, la retetele aduse in atentia clientilor, angajatii Vel Pitar pun pasiune in tot ceea ce fac si muncesc cu profesionalism pentru a sustine activ consumatorii in adoptarea si mentinerea unui stil de viata sanatos.

Te-am facut curios?

Vino si tu sa faci parte dintr-o echipa profesionista si unita, bazata pe relatii de munca echitabile, de natura sa asigure protectia sociala a salariatilor nostri si pe cresterea performantelor economice a societatii. Actionam constant in vederea retentiei angajatilor valorosi, desfasurand atat actiuni de comunicare cu angajatii, precum si actiuni de recompensare.

Publicat 11 oct. 2021 Reactualizat 8 nov. 2021 Expiră 10 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos