Publicat 20 Mai 2019 | Reactualizat 17 Iun 2019 | Expiră 20 Iun 2019

Key Account Manager - Divizia Spitale

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Suntem în căutarea unui coleg care își dorește să facă parte din echipa de vânzări către spitale DONA. logistică pe o perioadă determinată de 2 ani.

Dacă ai:

  • experiență de minimum 2 ani într-o pozitie similara (vânzare de produse farmaceutice)
  • studii superioare finalizate – constituie avantaj studiile în domeniul Medicină/ Farmacie
  • abilitati foarte bune de comunicare și negociere
  • persoana dinamică, ambițioasă și perseverentă
  • cunoștințe operare PC (Word, Excel) nivel avansat
  • disponibilitate pentru deplasări frecvente
  • permis auto categoria B

Descrierea jobului

Ce vei avea de făcut:

  • dezvoltarea și menținerea unei bune relații cu clienții – spitalele din zonele alocate, precum și cu reprezentanții producătorilor care gestionează acest canal de vânzare
  • monitorizarea comenzilor primite de la clienți, a soldurilor și derularea în cele mai bune condiții a contractelor cu spitalele
  • atingerea obiectivului de negociere și semnare de contracte, precum și câștigarea de licitații, stabilit de către managementul companiei
  • reprezentarea Companiei la licitațiile deschise, negocierile fără publicarea în prealabil a unui anunț de participare și achizițile directe de medicamente în regim de urgență a marilor spitale
  • monitorizarea și prelucrarea de informații necesare din SEAP, care să ajute la îmbunătățirea activității
  • selecteză și propune participarea la licitații în baza unor criterii de eficiență economică
  • colaborarea cu departamentele din cadrul companiei în scopul îndeplinirii obligațiilor contractuale (Logistică, Achiziții, Comercial)
  • prelucrarea informațiilor specifice activității și furnizarea de rapoarte
Vei beneficia de:
  • pachet salarial motivant (salariu, tichete de masă, card discount farmaciile Dona)
  • bonus lunar variabil atractiv în funcție de performanță
  • posibilități de dezvoltare și promovare în cadrul unei echipe tinere și dinamice

Farmaciile DONA sunt printre cele mai apreciate din România, cu o tradiție de peste 20 de ani.

DONA. LOGISTICĂ, parte a grupului DONA, asigură o distribuție farmaceutică echilibrată, la nivel național și este într-o continuă dezvoltare către alți parteneri.

Grupul DONA a investit în construcția unui depozit complet automatizat la standarde europene de peste 7000 de metri pătrați în localitatea Chitila (județul Ilfov).

Expirat
Key Account Manager - Divizia Spitale  -  DONA. LOGISTICA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles