Publicat 14 Iul 2020 | Reactualizat 04 Aug 2020 | Expiră 13 Aug 2020

Key Account Manager Bucuresti/Ardeal

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în Vanzari

Candidatul ideal

Iti plac vanzarile?
Ai succes in negocieri?
Daca ai experienta in vanzari , te asteptam sa faci parte din echipa noastra.

Descrierea jobului

DESCRIEREA JOBULUI
Atributii post:
· Prezintă şi promovează direct produsele prin realizarea de oferte pentru clienţii potenţiali şi cei existenţi;
· Prospectează în permanenţă piaţa în vederea identificării de noi clienţi şi a creşterii cotei de piaţă a produselor / serviciilor în zona în care acţionează;
· Organizeaza intalniri cu clientii pentru prezentarea de noi produse;
· Stabileste intalniri cu potentiali clienti pentru prezentarea produselor;
· Menţine permanent legătura cu clienţii existenţi pentru fidelizarea acestora;
· Cunoasterea amanuntita a tuturor aspectelor contractuale si personale per client (produse, caracteristici persoana de contact, periodicitatea comenzilor, calitatea clientilor-mari sau mici);
· Initiere vanzare si finalizare vanzare, derulare contracte (semnare comanda, urmarire livrare, urmarire plati);
· Imbunatatirea continua a vanzarii catre clienti existenti-latura proactiva(tiraje mai mari, preturi mai bune);
· Operare ERP: introducere oferte, introducere comenzi de vanzare, comenzi de livrare cu emitere de AWB din ERP;
· 70% munca de teren, 30% munca la birou;
· Pentru postul vacant de Key Account Manager ARDEAL se lucreaza homework 30% din timp si 70% din timp pe teren;
· Pentru postul vacant de Key Account Manager Bucuresti se lucreaza de la biroul nostru din Bucuresti 30% din timp si 70% din timp pe teren.

BENEFICII
Salariu atractiv
Comision de vanzari
Asigurare de sanatate/viata
Bonuri de masa
Masina de serviciu, telefon, laptop

SMD PLUS TECHNOLOGY – distribuitor de produse pentru retele de telecomunicatii.
Principalele categorii de produse comercializate:

  • Cabluri de fibra optica(ETK, Corning)
  • Mediaconvertoare si module optice SFP(Transcom si XGIGA
  • Cabluri de date(EMTEX, MOLEX, TELEFONIKA)
  • Accesorii cablare structurata(patchpanel, keystone, conectori, patchcord RJ45 si fibra optica, adaptori, pigtail FO
  • Cabluri coaxiale si conectica(EMTEX si IKUSI)
  • Cabluri de alarma si control, de incendiu(ETK si Telefonika)
  • Trasee de cabluri(canale cablu PVC si metalic)
  • Elemente de fixare – bride, dibluri – ELEMATIC
  • Acumulatori stationari(LEOCH, REDDOT, BB)

Key Account Manager Bucuresti/Ardeal  -  SMD PLUS TECHNOLOGY SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles