Publicat 23 Iul 2021 | Reactualizat 20 Aug 2021 | Expiră 23 Aug 2021

Key Account Manager B2B - jud. Cluj

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal este motivat, dinamic si orientat spre rezultate, cu abilitati de vanzare si negociere peste medie.

Daca ai experienta si iti doresti sa reusesti, daca ai rezultate dovedite si doresti sa-ti dezvolti in continuare portofoliul de clienti – firme de materiale de constructii, contractori si dezvoltatori – te asteptam in echipa noastra!

Este necesara experienta relevanta in vanzarea si promovarea materialelor de constructii.

Cerinte:
- Experienta in vanzari de minim 3 ani;
- Experienta minim 1 an intr-un post cu responsabilitati manageriale
- Abilitati de negociere, comunicare si lucru in echipa;
- Limba engleza nivel avansat
- Permis de conducere categ. B – experienta minim 3 ani

Oferta noastra include pachet salarial motivant (fix + variabil + bonusuri), un mediu profesionist, dinamic si prietenos, libertatea de a conduce in mod antreprenorial zona de business alocata.

Descrierea jobului

In calitate de Key Account Manager vei fi in controlul unei zone de business pe care o poti construi si extinde in acord cu strategia de crestere a companiei.

Concret, vei conduce urmatoarele activitati si procese:
- Implementarea strategiei de vanzare si promovarea produselor companiei;
- Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
- Prospectarea si identificarea clientilor care au obiective mari in derulare sau in proiect;
- Prospectarea si identificarea investitorilor care au in intentie sa dezvolte proiecte mari;
- Prospectarea si identificarea obiectivelor mari aflate in constructie, precum si a celor care sunt in faza de proiect;
- Ofertare, negociere, incheiere de contracte in scopul vanzarii produselor conform politicii comerciale a companiei;
- Identificarea, abordarea si strangerea relatiilor cu sefii organizatiilor profesionale din sector- Uniunea Arhitectilor, alte organizatii.
- Intocmirea de analize si rapoarte periodice

PPG Romania SA, part of PPG Group – a market leading company activating in the paints industry.

www.ppg.com

We protect and beautify the world.

Expirat
Key Account Manager B2B - jud. Cluj  -  PPG ROMANIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles