Publicat 13 Aug 2019 | Expiră 12 Sep 2019

Key Account Hospital - Timisoara

1 post

Candidatul ideal

  • Absolvent de studii superioare - studiile medicale constituie avantaj;
  • Experienta in promovare/vanzari minim 2 ani – domeniul medical constituie avantaj;
  • Abilitati solide de comunicare, analiza si negociere;
  • Cunostinte privind mecanismele de functionare ale pietei pharma/hospital;
  • Orientare catre client si centrare pe rezultate;
  • Persoana stabila si loiala, cu atitudine pozitiva, constructiva;
  • Capacitate foarte buna de a asimila noi informatii, asociata cu dorinta de dezvoltare si autodepasire;
  • Abilitati de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet);
  • Permis de conducere categoria B si disponibilitate pentru deplasari.

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Promovarea etica a produselor si a imaginii companiei Antibiotice catre profesionistii din domeniul sanatatii si KOL din spitale, in conformitate cu planul de promovare si strategia de marketing;
  • Initierea, dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu factorii de decizie;
  • Organizarea si sustinerea de prezentari de grup în spitale, participarea la evenimentele medicale nationale si regionale stabilite in planul de promovare;
  • Monitorizarea atenta a pietei farmaceutice locale si exploatarea eficienta a oportunitatilor identificate;
  • Intocmirea raportarilor periodice.

Oferim:
  • Angajare full time
  • Oportunitatea dezvoltării carierei în cadrul unei firme de prestigiu
  • Acces la programe de formare profesionala pentru dezvoltarea competentelor
  • Pachet salarial atractiv / beneficii suplimentare

Descrierea companiei

Cu stiinta si suflet, alaturi de oameni

La Antibiotice fabricam medicamente generice de calitate certificata la nivel international, cu stiinta si suflet, pentru a creste accesul pacientilor, medicilor si farmacistilor la mijloace valoroase de ingrijire a sanatatii.

Urmarindu-ne cu consecventa tintele, am ajuns in al 60-lea an de existenta un brand recunoscut in Romania, care aduce sanatate pentru milioane de oameni din tara si un partener de incredere ce dezvolta relatii comerciale in 73 tari ale lumii.

Portofoliul nostru de 148 medicamente acopera o gama larga de arii terapeutice, strategia de dezvoltare fiind focusata astazi pe medicamentele din clasele antiinfectioase, cardiovascular, oncologie, sistem nervos central, dar si pentru profilaxie si cresterea calitatii vietii.

Key Account Hospital - Timisoara  -  SC ANTIBIOTICE SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles