Publicat 24 Mai 2019 | Reactualizat 19 Iun 2019 | Expiră 23 Iun 2019

Jurnalist

1 post

Candidatul ideal

Angajam jurnalist in redactia ARENA Constructiilor (full time sau colaborator).

Sunt necesare cunostinte foarte bune de limba romana (gramatica si literatura), limba engleza- nivel mediu/avansat.

Editura ARENA Constructiilor este specializata in furnizarea de informatii pentru decidentii din constructii si imobiliare: investitori si dezvoltatori imobiliari, proiectanti (arhitecti si ingineri), constructori si subantreprenori de specialitate, beneficiari, consultanti specializati, etc

Descrierea jobului

Sarcini: culegere informatii, redactare stiri si articole.
Activitatea se desfasoara la sediul redactiei din sectorul 1, zona Piata Victoriei - Gara de Nord), de Luni pana Vineri, program obisnuit de birou.

ARENA Constructiilor (www.arenaconstruct.ro) este cea mai citita publicatie de profil, specializata in informatii despre sectorul constructiilor si piata imobiliara, avand peste 80.000 de cititori lunar.

Jurnalist  -  SC ARENA INFO SRL