de ani Fără Frică...

Publicat 16 Oct 2008 | Reactualizat 13 Nov 2008 | Expiră 15 Nov 2008

JURIST

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Consilier juridic;
- Studii universitare de specialitate juridica (Facultatea de Drept);
- Experienta anterioara- minim 3 ani;
- Cunostinte de specialitate: drept civil, comercial, fiscal;
- Limba engleza- nivel avansat;
- Cunostinte bune de operare PC (MS Office);
- Creativitate si flexibilitate;
- Stil de lucru organizat, capacitate de analiza si sinteza, punctual, ordonat, comunicativ, spirit competitiv.

Descrierea jobului

- Elaboreaza opinii legale asupra unor probleme de drept civil, comercial si fiscal, in care este implicata societatea;
- Consiliaza managementul pe probleme juridice;
- Ofera consultanta juridica in problemele aflate in responsabilitate, pentru realizarea activitatii societatii conform legislatiei in vigoare;
- Analizeaza contractele existente intre companie si furnizori/ clienti si le adapteaza conform legislatiei comerciale si civile si intereselor companiei reprezentate;
- Solutioneaza problemele aparute in activitatea companiei din punct de vedere legal;
- Avizeaza asupra legalitatii masurilor ce urmeaza a fi luate de societate in desfasurarea activitatii acesteia, precum si asupra oricaror acte ce pot angaja raspunderea patrimoniala a societatii;
- Urmareste in permanenta aparitia dispozitiilor cu caracter normativ si semnaleaza conducerii societatii sarcinile ce revin companiei, potrivit acestor dispozitii;
- Posibilitatea implicarii in activitati juridice de recuperare de creante;
- Redacteaza si inregistreaza inscrierile mentiunilor care privesc modificarea actului constitutiv la Oficiul Registrului Comertului;
- Alte sarcini din aria de activitate a postului.
BENEFICII:
- Salariu motivant;
- Mediu dinamic de lucru;
- Posibilitati de dezvoltare profesionala

Companie ce ofera servicii de consultanta si asistenta specializata in: managementul litigiilor, dezvoltare de afaceri, restructurare economico- financiara.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

JURIST  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles