de ani Fără Frică...

Publicat 22 Aug 2008 | Reactualizat 20 Sep 2008 | Expiră 22 Sep 2008

Jurist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- absolvent de studii superioare
- experienta relevanta minim 1-2ani
- cunostinte bune de limba engleza sau germana – scris, vorbit, citit
- cunostinte de operare PC – word, excel, outlook, internet
- aptitudine generala de invatare
- abilitati foarte bune de comunicare si negociere
- capacitate de a lucra ordonat si pe activitati paralele
- persoana dinamica si atenta la detalii
- persoana responsabila,serioasa, motivata, capabil in a-si prioritiza activitatile

Descrierea jobului

- asigura consultanta juridica si asistenta juridica in fata organelor jurisdictionale;
- urmareste aparitia actelor normative si aduce la cunostinta conducerii obligatiile ce ii revin;
- urmareste apararea intereselor firmei si aplicarea corecta a legislatiei in vigoare;
- intocmeste formalitatile prevazute de lege in cazul modificarii actului constitutiv, asigurand inregistrarea documentelor la Oficiul Registrului Comertului;
- vizeaza pentru legalitate deciziile emise de conducere;
- participa la negocierea contractelor incheiate;
- analizeaza si aproba contractele existente intre companie si furnizori/clienti si le adapteaza conform legislatiei comerciale si civile;
- urmareste respectarea legalitatii in cazul incheierii, modificarii si desfacerii contractelor;

HOLZINDUSTRIE SCHWEIGHOFER, este o companie austriaca cu traditie in Europa în domeniul prelucrării lemnului inca din 1642. Dupa prima fabrica construita la Sebes, jud. Alba, in anul 2006 au inceput constructiile pentru cea de-a doua fabrica situata in Rădăuţi, jud. Suceava si va fi una dintre cele mai mari fabrici de profil din Europa de est. Fabrica va avea o capacitate de debitare de peste 1,000,000 m³ de buştean pe an, cu o prelucrare superioara a produselor lemnoase. Investitia din municipiul Radauti, judetul Suceava este de 108 milioane euro. Constructia fabricii va genera un numar de peste 650 locuri de munca.

Expirat
Jurist  -  SC Holzindustrie Schweighofer SRL Sucursala Radauti

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles