Publicat 22 Apr 2008 | Reactualizat 21 Mai 2008 | Expiră 23 Mai 2008

Jurist

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent de studii superioare profil juridic;
- Experienta in similara de minim 3 ani;
- Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office;
- Persoana organizata, rezistenta la stres;
- Abilitati dezvoltate de comunicare si de lucru in echipa, putere de concentrare si capacitate de sinteza;
- Capacitate de adaptare la situatii urgente, orientare catre gasirea unor solutii juridice eficiente;

Descrierea jobului

- Reprezinta institutia in fata instantelor judecatoresti, a organelor arbitrale, a altor organe cu activitate jurisdictionale, a notarilor publici, precum si in raporturile cu autoritatile publice, institutiile de orice natura si cu persoanele fizice si juridice;
- Redacteaza in timp util si in conditii de calitate actiuni, intampinari, contestatii, memorii, plangeri, alte acte cu caracter jurisdictional sau procedural si formuleaza cai de atac ordinare si extraordinare, utilizand orice mijloace legale pentru apararea si valorificarea drepturilor si intereselor patrimoniale si nepatrimoniale ale institutiei;
- Informeaza prompt asupra schimbarilor din legislatie care pot afecta activitatea institutiei;
- Redacteaza contracte civile si comerciale si verifica legalitatea contractelor incheiate de alte departamente,
- Avizeaza documentele care reglementeaza raporturile de dreptul muncii si sanctionarea abaterilor disciplinare;
- Obtine diverse avize si autorizatii necesare bunei functinari a institutiei;
- Solutioneaza din punct de vedere legal problemele aparute in activitatea institutiei.

Beneficii:
-salariu motivant
-mediu de lucru placut
-posibilitati promovare

Comisariatul pentru Societatea Civila este o structura unica de interes national si international, si apartine societatii civile,apolitice si independente.
Scopul definit al Comisariatului este acela de unificare a societatii civile in vederea apararii dreptului omului, eliminarea abuzurilor si a coruptiei, creand in felul acesta o autoritate a societatii civile romanesti capabila a intreprinde actiuni de interes national si international pentru imbunatatirea imaginii Romaniei.

Expirat
Jurist  -  Comisariatul Civil

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles