jurist / consilier juridic

Arcada Company - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Absolvent al Facultatii de Drept;
- Specializari si cursuri postuniversitare/master constituie un avantaj;
- Vechime de minim 3 ani in activitatea de consultanta juridica cu focus pe legislatia din domeniul constructiilor, achizitii publice, drept financiar, etc.
- Cunostinte necesare:
- Excelenta in comunicare si in lucru in echipa, atitudine proactiva si ambitioasa in gestionarea activitatii curente;
- Corectitudine, integritate si diplomatie in abordarea problemelor curente si in interfata cu clientii interni si externi;
- Capacitatea de a-si asuma responsabilitati, de a reactiona rapid si de a lua decizii rapide in momente critice;
- Abilitati de operare PC;
- Engleza de specialitate – nivel mediu sau avansat

Descrierea jobului

- redactare, intocmire si avizare acte / contracte , documente cu caracter juridic
- expert in legislatia muncii, financiar, achizitii publice, etc.
- oferirea de consultanta juridica tuturor departamentelor din companie
- reprezentarea intereselor companiei in relatia cu autoritatile publice
- asigurarea arhivarii fizice si electronice a tuturor documentelor departamentului juridic, etc.
Publicat 21 apr. 2022 Reactualizat 21 mai 2022 Expiră 21 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos