Junior Workout Specialist (CRC)

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare juridice;
  • Experienta de minim 1-2 ani pe o pozitie similara;
  • Abilitati de lucru in echipa, orientare catre rezultate;
  • Atentie la detalii;
  • Capacitate de a lucra sub presiunea termenelor limita.

Descrierea jobului

  • Planificarea, organizarea, coordonarea, urmarirea si controlul intern al activitatilor aferente portofoliului de clienti aflati in administrare workout;
  • Efectuarea actiunilor operationale in legatura cu clientii aflati in administrare workout;
  • Efectuarea actiunilor de colectare a restantelor;
  • Efectuarea actiunilor de skip-tracing (cautarea, identificarea si/sau actualizarea informatiilor despre debitori/garanti);
  • Intocmirea de memo-uri si prezentarea informatiilor, detaliilor, propunerilor si planurilor de actiune pentru clientii din portofoliul alocat si urmarirea implementarii acestora;
  • Urmarirea termenelor adunarilor/comitetelor creditorilor, termenelor de licitatie si (daca este necesar) reprezentarea Companiei in adunarile/comitetele creditorilor sau licitatii (organizate de birourile executorilor judecatoresti sau lichidatorilor), in limita mandatului primit;
  • Colaborarea cu reprezentantii Compartimentului Juridic in vederea sprjinirii cu opinii/avize legale necesare desfasurarii activitatii Depatamentului Workout Persoane Juridice;
  • Organizarea si participarea la intalniri cu avocati externi, lichidatori, alti creditori sau colaboratori/parteneri/reprezentanti cu privire la portofoliul de clienti alocat in vederea stabilirii strategiei si urmaririi actiunilor decise;
  • Intocmirea periodica sau de cate ori este necesar a rapoartelor/prezentarilor pentru Departamentul Workout Persoane Juridice;
  • Reprezentarea companiei in colaborarile cu terte entitati legate de colectarea creantelor / vanzarea activelor.

Oferim:
  • Posibilitati reale de training şi evolutie profesionala
  • Tichete de masa
  • Abonament medical la o clinica privata, la alegere!
  • Zile de concediu suplimentare în functie de vechimea în munca şi în organizatie
  • Abonament Bookster

Vrei o cariera in banking? Vino alaturi de Credit Europe Bank! Fiecare pas, fiecare client și operațiune bancară ne-au apropiat de o etapă importantă în cariera noastră: am sărbătorit recent 20 de ani de activitate pe piața românească. Am fost prezenți pe piața financiară încă din 1993, ca Banca de Credit Industrial și Comercial. În 2000, ne-am relansat ca Finansbank, pentru a deveni ulterior - în 2007 - Credit Europe Bank.

În România, Credit Europe Bank oferă o gamă largă de produse și servicii pentru aproximativ 500.000 de persoane fizice, IMM-uri și companii, pe o rețea de 65 de sucursale, agenții și puncte de lucru, precum și prin canale alternative de distribuție: bancomate, POS-uri, Internet și servicii bancare. Am crescut, ne-am îmbunătățit și indiferent de numele nostru, am avut un singur scop: să oferim produse și servicii bancare care să corespundă cel mai bine nevoilor clienților noștri. În acest scop, fie pentru IMM-uri, companii mari sau persoane fizice, am pus la lucru noi modele bancare, tehnologii noi, precum și voința de a fi de ajutor, de a ne menține aproape de clienții și afacerile lor.

Ca parte a grupului financiar olandez Credit Europe NV, ne străduim să oferim experiență, competență și inovație - întrucât adevărata recunoaștere a valorii produselor și serviciilor noastre este dată de cei care le folosesc. De această recunoaștere se bucură și CardAvantaj, un nume care are o semnificație specială pentru noi.

Cu mai bine de 10 ani în urmă, Credit Europe Bank a introdus, pentru prima dată în România, un instrument de plată cu dobândă zero, ușor de înțeles, ușor de utilizat. De la introducerea sa pe piață, CardAvantaj a făcut peste 300.000 de prieteni, clienți care au folosit-o bine, găsind cele mai bune soluții într-o rețea de zeci de mii de parteneri comercianți - cel mai extins din România. În tot acest timp, CardAvantaj a făcut tot posibilul să îndeplinească promisiunea făcută clienților, oferind continuu caracteristici și beneficii inovatoare.

Urmează idei noi; pregătim noi proiecte noi - rămâneți aproape de noi!

Publicat 28 ian. 2022 Reactualizat 27 feb. 2022 Expiră 27 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos