Publicat 21 Apr 2017 | Reactualizat 12 Mai 2017 | Expiră 15 Mai 2017

Junior Web Editor

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Căutăm o persoană descurcăreață și atentă la detalii, pentru un job part-time cu șanse mari de transformare într-unul full-time într-un termen foarte scurt.

Calitățile cele mai importante pentru acest job sunt:

  • ușurința în exprimare și excelenta stăpânire a limbii române
  • cunostinte avansate de limba Engleza (scris & citit)
  • viteză mare de lucru cu calculatorul
  • experiență cu aplicațiile Microsoft Office
  • experiență minimă în editarea fotografiilor
Experienta extracuriculara constituie un avantaj, la fel si studiile sau experienta in jurnalism / media, inclusiv blogging.

Descrierea jobului

Dezvoltăm un portal online care prezintă informații și servicii pentru o categorie socială care are nevoie de ajutor, iar persoana pe care o vom recruta va avea drept principale responsabilități:

  • culegerea informațiilor online și telefonic, urmată de introducerea acestora în sistemul nostru
  • realizarea de articole, tutoriale și ghiduri
  • promovarea portalului în social-media, în special Facebook
  • suport pentru partenerii noștri
  • monitorizarea subiectelor de top folosind surse alternative, inclusiv proprii
  • participarea la evenimente locale dedicate subiectului

Ca beneficii, câteva aspecte sunt foarte importante:
  • Vei fi prima persoană care va lucra pe acest proiect, iar posibilitățile de avansare depind numai de abilitățile și gradul tău de motivare
  • Avem biroul într-o zonă foarte accesibilă - Piața Victoriei (aproape de căminul Moxa al ASE) iar cafeaua este excelentă
  • Programul este flexibil, de natură să îți permită să îți continui studiile (dacă ești încă student(ă). Importante sunt rezultatele!

AppReactor este un incubator în care dezvoltăm atât proiecte web cât și aplicații mobile, pentru piața românească dar și pentru cea globală. Lucrăm cu plăcere pentru lucrurile în care credem și ne dorim colegi pasionați și ambițioși. Ca noi :)

Expirat
Junior Web Editor  -  AppVentures