Publicat 18 Feb 2019 | Reactualizat 20 Mar 2019 | Expiră 21 Mar 2019

Junior System Administrator

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:

- Cunostinte bune de limba engleza
- Disponibilitatea de a lucra in ture

Reprezinta un avantaj:

- Cunostinte Linux
- Cunostinte de baza in retelistica
- Student sau facultate de profil IT

Candidatul ideal :

- Experienta in lucru cu servere OpenSource precum Apache, Nginx, Lighttpd
- Cursuri/Certificari Linux si/sau Cisco
- Experienta in relatii clienti

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Monitorizarea proactiva a infrastructurii Cloud
- Preluarea si solutionarea tichetelor platformei Webland
- Migrarea si adaptarea domeniilor in scenariul traffic-shaping/cluster
- Automatizarea proceselor de rutina (backup; monitorizare; testing - QA)
- Suport pentru echipa de dezvoltare
- Respectarea deadline-urilor
- Diagnosticarea si rezolvarea problemelor cu PC-uri, programe si dispozitive de comunicare

Avantaje oferite:

- Lucru intr-un ambient placut
- Birou central (Piata Unirii), Bike friendly
- Training si cursuri de specialitate (CCNA, LPIC)

Misiunea noastra este de a aduce in cloud elemente inovatoare din mediile de lucru cu trafic intens de date si de a simplifica integrarea multiplelor tehnologii actuale intr-un singur panou de control.

Expirat
Junior System Administrator  -  Soft Dreams SRL