Publicat 08 Ian 2019 | Expiră 08 Feb 2019

JUNIOR SOFTWARE DEVELOPER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal:
- Student sau absolvent al unei facultăți de profil Informatică/Calculatoare;
- Deține abilități și dorință de învățare;
- Abilități de comunicare și relaționare cu întreaga echipa;
- Persoană dinamică orientată spre rezultate;
- Pregătit să asimileze informație și să rezolve problematici.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
- Dezvoltarea diferitelor module ale unei aplicații web-based de mari dimensiuni folosind frameworkul companiei în conformitate cu solicitările coordonatorului direct;
- Diverse interogări și manipulări a bazelor de date (MSSQL, Postgres), bug fixing, optimizări.
- Suport tehnic pentru echipa delivery din Italia.

Cunoștințe:
- HTML, JAVASCRIPT, JAVA pe partea de programare web;
- lucrul cu baze de date SQL;
- limba Engleză nivel mediu-avansat.

Reprezinta avantaj:
- cunoașterea unei platforme de versionare fișiere (SVN);
- web services, XML, JSON, Apache Tomcat;
- intership la o firmă în domeniu sau diverse proiecte software;
- cunoașterea limbii Italiene.

De ce sa aplic pentru acest job?
- Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și competitiv pentru o companie în plină ascensiune;
- Colectiv tânăr;
- Training-uri și instruire la locul de muncă;
- Posibilitatea de avansare și dezvoltare în carieră;Posibilitatea acumulării de cunoștințe și experiență în cadrul unei echipe bine pregătite.

Firmă italiană leader în sectorul de IT, Zucchetti România este membră a grupului Zucchetti care satisface fiecare exigență informatică oferind soluții și servicii în măsură să asigure acoperirea completă a funcțiunilor din domeniul gestiunii personalului și să facă față diferitelor probleme de tip administrativ și contabil (www.zucchetti.ro)

Expirat
JUNIOR SOFTWARE DEVELOPER  -  ZUCCHETTI SRL