Junior Software Developer - 70% working time abroad

CERTSIGN SA
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

You need to have:
  • University degree in a IT&T domain - mandatory
  • Good programming skills: algorithms, data structures, communication protocols
  • Knowledge of programming languages: Java, Python, JavaScript
  • Good programming skills using web technologies
  • Good programming skills under the Android platform
  • Detailed knowledge of the three-tier architecture
  • Knowledge of the MVC architecture
  • Good ability to analyze and design software products
  • Knowledge of SQL language
  • Good knowledge of the HTML, XML, XSLT standards
  • UML knowledge.
Good to know:
  • Cryptography and PKI
  • Security protocols, authentication and authorization
  • MIME, S/MIME, PKCS, OAuth standards.
Also, you need to:
  • Be willing to travel abroad in European cities like Athens, Barcelona, Madrid etc.. Consider the fact that this is a international project and the majority of time (research and development) will take place abroad, probably 70%.
  • Have advanced English knowledge and good communication skills so you can easily interact with the international team
  • Possess good organizational skills – you’ll be your own project manager

Descrierea jobului

Take responsibilities like:
  • Developing web applications using techologies like: Java/ Python/ Android/ REST API
  • Involvement design, development, analyzing and testing.

We offer:
  • The opportunity to grow and develop in a international & multicultural European environment
  • Coverage for all travel and accomodation expenses
  • Good salary and full company benefits.

certSIGN este o companie românească care realizează activități în vederea furnizării de produse și servicii destinate asigurării securității și protejării informațiilor.

Din 2006, anul în care a început povestea companiei, certSIGN a evoluat și s-a adaptat continuu, însă pasiunea pentru inovație a rămas constantă. De-a lungul timpului, certSIGN s-a transformat dintr-o companie mică, însuflețită de ambiția și entuziasmul echipei, în cel mai important prestator de servicii de încredere la nivel național și certificate la nivel European, într-un deschizător de drumuri pe piața din România prin introducerea tehnologiilor paperless în procesele de business, într-un producător de soluții software proprietare, de soluții de securitate cibernetică și de arhivare implementate cu succes în 20 de țări.

Domenii de activitate
  • Servicii de încredere (semnătură electronică calificată, marcare temporală, certificate SSL)
  • Securitate cibernetică
  • Identitate digitală
  • Arhivare electronică și hibrid

Puncte forte
  • Poziție de lider pe piața semnăturilor electronice în România
  • Pionier al tahografului digital în România și furnizor de soluții de tahograf digital în 20 de țări din Europa și Asia
  • Singurul furnizor de soluții PKI și de criptare a datelor din România
  • Spirit inovator dominant – soluții bazate pe produse proprietare dezvoltate intern, permițând personalizarea portofoliului în funcție de nevoile clienților și competențe sporite pentru întreținere și asistență pentru soluțiile furnizate
  • Certificări: Prestator de Servicii de Încredere Calificat conform eIDAS, WebTrust, Trusted Introducer, ORNISS și NATO pentru produse destinate protecției informațiilor clasificate,
certSIGN are o echipă calificată de experți cu numeroase certificări și competențe tehnice solide, verificate în proiecte importante de implementare a unor soluții complexe de securitate a informațiilor, în proiecte de cercetare și dezvoltare, de consultanță și de audit. Spiritul inovator este dominant în cadrul echipei, o mare parte dintre soluțiile companiei fiind bazate pe produse proprietare dezvoltate intern.
Publicat 7 Nov. 2022 Reactualizat 7 Dec. 2022 Expiră 7 Dec. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.