Publicat 21 Iun 2018 | Reactualizat 20 Iul 2018 | Expiră 21 Iul 2018

Junior Software Developer (PHP)

1 post

Candidatul ideal

Studii superioare de specialitate sau experienta echivalenta
Gandire logica, spirit analitic, orientat/a catre rezultate
Persoana organizata, riguroasa, comunicativa si implicata
Dorinta de a invata si a se dezvolta
Abilitatea de a lucra atat individual cat si in echipa

Descrierea jobului

Echipa FAN Courier este in continua crestere si dezvoltare si de aceea suntem in cautarea de colegi noi pentru echipa de Dezvoltare Software.

Responsabilitati:
Dezvoltarea de module noi in cadrul aplicatiilor interne si in cadrul platformelor e-commerce
Analizarea cerintelor utilizatorilor si identificarea solutiilor tehnice adecvate
Definirea specificatiilor impreuna cu departamentele implicate
Dezvoltarea unui cod de calitate, standardizat și documentat
Mentinerea codului existent (remedierea erorilor, refactorizarea codului existent in functie de noutatile din domeniul dezvoltarii web)
Testarea permanenta a structurilor de cod scrise

Cerinte tehnice:
Bune cunostinte de baze de date, de preferat SQL Server si MySQL
Bune cunostinte de programare in PHP, HTML, CSS, JavaScript, jQuery
Cunoasterea oricarui alt limbaj de programare reprezinta un avantaj

Suntem liderul serviciilor de curierat din România încă din anul 2006 și ne dorim să rămânem în continuare partenerul de încredere al tuturor celor care aleg serviciile noastre, cu aceeași pasiune și dăruire pentru fiecare livrare efectuată.

În fiecare noapte, mașinile FAN Courier străbat peste 78,500 de kilometri, aproape dublul lungimii Ecuatorului, acoperind 105 de trasee pe întreaga suprafață a țării. Micșorăm distanțele dintre oameni și nu încetinim niciodată ritmul pentru că avem cei mai dedicați curieri, o echipă minunată, gata oricând să primească noi membri.

Junior Software Developer (PHP)  -  FAN Courier Express SRL