Junior Software Developer (IOS & Android)

i-Tom Solutions - 1 poziție
Oraș de lucru
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Absolvent de studii superioare/student in domeniul IT sau pasionat de TIC si cu proiecte proprii relevante in domeniul software.

Ai nevoie de gandire algoritmica si analitica, respective de cunoasterea principiilor programarii orientate pe obiecte. Apreciem daca te-ai ocupat de proiecte utilizand oricare din:

Swift, daca iti place iOS-ul;
Kotlin/Java, daca esti fan Android;
JavaScript/TypeScript, daca ai proiecte scrise in React-Native;
cunoasterea arhitecturii MVVM reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Daca vrei sa ni te alaturi, speram ca vei descoperi cu placere o echipa tanara, cu simtul umorului dar pusa pe treaba si motivata sa exceleze sau sa invete periodic ceva nou.

Responsabilitatile tale sunt:

• proiectarea, dezvoltarea si intretinerea de aplicatii software pentru telefoane de tip smartphones (iOS / Android);
• indeplinirea obiectivelor stabilite cu respectarea termenelor specifice;
• posibilitate de promovare in cadrul companiei;

i-Tom Solutions este o companie romaneasca de tehnologie cu o experienta de peste 15 ani in livrarea solutiilor software autohtone. Am reusit sa dezvoltam solutii software bazate pe ultimele tehnologii TIC & cloud, fiind mereu in avangarda bunelor practici si diferentiindu-ne prin agilitatea si gradul inalt de incredere si fiabilitate a produselor livrate.

Solutiile companiei sunt dezvoltate de o echipa matura si sunt utilizate de zeci de mii de clienti zilnic.

Publicat 24 iun. 2022 Expiră 24 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos