de ani Fără Frică...

Publicat 11 Nov 2019 | Reactualizat 02 Dec 2019 | Expiră 11 Dec 2019

JUNIOR & SENIOR ACCOUNTANT

2 posturi

Candidatul ideal

- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat (termini contabili);
- Absolvent de studii superioare (reprezinta un avantaj facultatea de Contabilitate sau Fiscalitate) ;
- Bune cunostinte de operare PC (Excel, Word, Outlook Express, Internet) ;
- Cunostinte solide de contabilitate si fiscalitate;
- Experienta in Ciel si Saga constituie avantaj;
- Excelente abilități analitice și numerice;
- Inițiativă, flexibilitate, onestitate, spirit de echipă, responsabilitate si determinare;

Pentru Juniori: Experiența de contabil junior/auditor junior, de preferință în firmele de contabilitate 6 luni - 1 an;
Pentru Seniori: Experiența de contabil/auditor, de preferință în firmele de contabilitate 2 - 4 ani.

Descrierea jobului

- Indeplinirea cu acuratete a tuturor sarcinilor financiar-contabile alocate;
- Înregistrarea documentelor financiar-contabile (achiziții, vânzări, bancă, inventar, active fixe și amortizări, salarii, impozite, conturi de închidere);
- Consilierea clienților in întocmirea documentelor contabile primare (facturi, ordine de călătorie, ordine de plată / colectare, case de marcat, rapoarte de cheltuieli);
- Respectarea procedurilor specifice de lucru;
- Actualizarea jurnalelor contabile specifice;
- Menținerea relației cu clienții alocati (prin telefon, fax, e-mail).

Pentru Seniori:
- Declaratii;
- Intocmirea raportarilor financiare anuale si raportarile contabile semestriale;
- Comunicarea catre client a informatiilor cu privire la: finalizarea lucrarilor, rezultatele financiar-contabile, diferite rapoarte solicitate, demersuri la diverse institutii etc.
- Cunoasterea legislatiei cu privire la spetele aparute in activitatea clientului cu suportul managerului

Grant Thornton is a leading business adviser that helps dynamic organisations to unlock their potential for growth. Our brand is respected globally, as one of the major global accounting organisations recognised by capital markets, regulators and international standards setting bodies.

Over the last three years we are the fastest growing large accounting organisation and we are constantly evolving and developing alongside our clients’.

JUNIOR & SENIOR ACCOUNTANT  -  GRANT THORNTON SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles